Nowy numer 44/2020 Archiwum

Na odpust do dawnego sanktuarium

Podgrójecka parafia świętuje rocznicę powrotu wizerunku Pani na Lipiu.

Do 1915 r. kościół Świętej Trójcy w Lipiu był maryjnym sanktuarium, w którym czczono wizerunek Matki Bożej Białynickiej - Pani na Lipiu. Pielgrzymki przychodziły do niego nie tylko z ziemi grójeckiej.

Na początku ubiegłego wieku kościół spłonął, a z nim cudowny obraz. W lipcu ubiegłego roku bp Michał Janocha poświęcił obraz, który prawdopodobnie wisiał w tym miejscu przez wieki.

Parafia Świętej Trójcy chce przypomnieć ubiegłoroczne wydarzenie. Zaprasza na odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, której wizerunek wisi w głównym ołtarzu, ale chce też podziękować za powrót ikony Pani na Lipiu.

O 8.30 w kościele w Lipiu będzie można usłyszeć Godzinki ku czci Matki Bożej. O godz. 11 młodzież poprowadzi modlitwę różańcową. W samo południe zostanie odprawiona uroczysta Suma, podczas której zagra orkiestra i zaśpiewa parafialny chór. Po Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

Jak na prawdziwy odpust przystało, nie zabraknie straganów, loterii i stoisk z górą obwarzanków. Przed kościołem od 8.30 do 19.30 stać będzie parafialny stragan, na którym będzie można kupić kopie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, religijne książki i modlitewniki oraz dewocjonalia.

Świąteczny dzień zakończą maryjne nieszpory o godz. 19 oraz projekcja filmu "Przełęcz ocalonych" o godz. 20 w letnim kinie plenerowym (przy plebanii).

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama