Nowy numer 41/2019 Archiwum

Teraz maluje obrazy Panu

W Ołtarzewie zmarł br. Jan Bandoszek - pallotyn, krawiec i artysta.

Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie poinformowało o śmierci 83-letniego współbrata Jana Bandoszka SAC. Pallotyn odszedł do Boga 28 lipca o 22.15.

Jan Bandoszek urodził się 11 maja 1935 r. w Chełmicy Dużej, w diecezji włocławskiej. Pierwszą konsekrację w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego (pallotyni) złożył 8 września 1970 roku.

We wspólnocie przez wiele lat posługiwał jako krawiec. Ale jego pasją było malarstwo. W wolnych chwilach malował wizerunki Matki Bożej, Jezusa Miłosiernego i umęczonego, obrazy świętych, krajobrazy i martwe natury. W 2016 r. jego prace można było zobaczyć na wystawie w ołtarzewskim seminarium.

Uroczystości pogrzebowe śp. br. Jana odbędą się 31 lipca o godz. 11 w kościele parafialno-seminaryjnym w Ołtarzewie. Wspólnota pallotynów prosi o modlitwę w intencji zmarłego współbrata.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL