Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Warszawski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • KURIE
    • HISTORIA DIECEZJI
    • VARSAVIANA

Najnowsze Wydania

  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
warszawa.gosc.pl → Warszawskie wiadomości → Ewangelizatorzy ruszyli na pole Pol’and’ Rock Festival

Ewangelizatorzy ruszyli na pole Pol’and’ Rock Festival przejdź do galerii

Radosny, ewangelizacyjny korowód przeszedł głównymi ulicami woodstockowego pola. - To nasze oficjalne przywitanie z Woodstockiem - wyjaśnia ks. Mateusz Buczma, rzecznik Przystanku Jezus.

 
Barwny korowód Przystanku Jezus przeszedł polami woodstocku Agata Ślusarczyk /Foto Gość

Flagi, śpiew i głośne okrzyki. Radosny korowód Przystanku Jezus przeszedł głównymi ulicami Pol’and’ Rock Festival. - To nasze oficjalne przywitanie z Woodstockiem, chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na to, kim jesteśmy. Naszym celem jest towarzyszyć wszystkim, którzy przyjechali na festiwal do Kostrzyna - wyjaśnia ks. Buczma.

Zobacz GALERIĘ zdjęć >>

W korowodzie wzięło udział prawie 500 ewangelizatorów, w tym także z warszawskich wspólnot. Głosiciele Dobrej Nowiny wznosili okrzyki: "Alleluja, Bóg cię kocha, niezła z tego jest radocha", "Mam zajawkę na Jezusa, Jego miłość mnie porusza", "Tylko Jezus! Tylko Jezus! Moja siła i męstwo, moja radość i zwycięstwo". Mieli ze sobą flagi i ewangelizacyjne koszulki. Nie zabrakło także prowokacyjnych pomysłów na ewangelizację.

Jednym z nich był parasol z napisem "Woda z...". - Jest gorąco, ludziom chce się pić. Taka naturalna sytuacja może sprowokować ewangelizacyjną rozmowę. Pan Jezus także sprowokował Samarytankę przy studni, prosząc ją: "Daj mi pić". W efekcie chodziło mu o wodę żywą, czyli Ducha Świętego - wyjaśnia ks. Krzysztof Żyła, moderator Ruchu Apostolstwa Młodzieży archidiecezji przemyskiej, uczestnik Przystanku Jezus.

Ewangelizatorzy ruszyli na pole Pol’and’ Rock Festival   Tabliczka z napisem: "Woda z..." to doskonała okazja do ewangelizacyjnej rozmowy Agata Ślusarczyk /Foto Gość Kumulacja ewangelizacyjnego przemarszu miała miejsce pod wielką sceną na terenie Pol’and’Rock Festival, gdzie ewangelizatorzy utworzyli wielkie koło. Był także czas na rozmowy z woodstockowiczami. Spotkania odbywały się w przyjaznej atmosferze, wiele osób machało do przechodzących w korowodzie przystankowiczów, "przybijało piątki", robiło sobie zdjęcia.

Wcześniej ewangelizatorzy wzięli udział w Mszy św., której przewodniczył abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. W homilii zatrzymał się na ewangelicznej przypowieści o chwaście. - Wierzycie w to, że Bóg potrzebuje człowieka, którego może posiać, i z którego potem wzrasta życie? - pytał. - Bóg potrzebuje człowieka. On potrzebuje nie tylko tekstu pisanego, ale człowieka, by go posiać! - podkreślił.

Zaznaczył, że Bóg szuka ludzi. - Nie chodzi o ludzi, którzy wiedzą o Bogu dużo, ale chodzi o ludzi, którzy z Boga się narodzili! Nie chodzi o tych, którzy przekazują wiedzę, ale o tych, którzy mają życie z Boga - wyjaśnił.

Arcybiskup przypomniał, że ewangeliczną rolą Boga jest świat. - To ogromnie ważne, żebyśmy uwierzyli, że świat jest w rękach Boga - wyjaśnił. Dodał, że Kościół nie jest sam dla siebie, ale został ustanowiony dla świata.

Metropolita łódzki wskazał także na to, kiedy człowiek może stać się synem królestwa, o którym mówi Jezus w Ewangelii. - Jeśli jesteś przez Ducha Świętego prowadzony, żeby przyjąć Jezusa i uznać się za Jego własność, by Mu powiedzieć tak, jak Piotr na jeziorze, schylając się do Jego kolan: "Pan mój i Bóg mój”, to jest ten moment, kiedy Ewangelia ci mówi, że ty się rodzisz z Boga i stajesz się synem królestwa! To są ci ludzie, którzy są siani przez Boga. To są ci, którzy odkrywają w sobie życie z Boga - powiedział arcybiskup.

Zachęcił przystankowiczów, by po trzech dniach rekolekcji wskazali na te momenty, myśli, działania, które zrodziły się poprzez spotkanie z Nim. Kończąc homilię, zwrócił uwagę na to, że człowiek ma przekonanie, iż jest w stanie odróżnić dobrych od złych i, odwołując się do fragmentu Ewangelii, wskazał na to, że poprzez tę przypowieść Jezus chce powiedzieć uczniom ale i nam: "Skąd w was przekonanie, że potraficie odróżnić pszenicę od chwastów? Pozwólcie obojgu rosnąć do żniwa. Nie oddzielicie. Nie potraficie. Nie macie takich oczu. Nie macie takiego rozeznania. Odpuść sobie! Nie stawiaj się w miejsce Boga! Sąd należy do Pana. Pan ma to do siebie, że nie sądzi przed czasem. Pan ma w sobie cierpliwość" - zakończył arcybiskup.

Na zakończenie pobłogosławił uczestników rekolekcji i posłał ich do ewangelizacji.

Wyjście na pole poprzedziły trzydniowe rekolekcje, które dla przystankowiczów wygłosił abp Ryś. Od jutra młodzi ewangelizatorzy wezmą udział w różnych spotkaniach przygotowanych przez organizatorów Przystanku Jezus, a także w wyjściach ewangelizacyjnych na Pol'and'Rock Festival 2018.

Czytaj także:

Kościół musi tu być

« ‹ 1 › »
Ewangelizatorzy ruszyli na woodstockowe pole

Foto Gość DODANE 31.07.2018 AKTUALIZACJA 03.08.2018

Ewangelizatorzy ruszyli na woodstockowe pole

​Flagi, śpiew i głośne okrzyki. Radosny korowód Przystanku Jezus przeszedł głównymi ulicami Pol’and’Rock Festival.  
oceń artykuł Pobieranie..

Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

|

GOSC.PL

publikacja 31.07.2018 22:23

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KOSTRZYN NAD ODRĄ
  • POL'AND'ROCK FESTIVAL
  • PRZYSTANEK JEZUS

Polecane w subskrypcji

  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X