Nowy numer 44/2020 Archiwum

Muzyka dla Niepokalanej

"Ocalanie" to nowy projekt muzyczny dla Maryi. Dochód ze sprzedaży płyty wesprze powstające w Niepokalanowie Światowe Centrum Modlitwy o Pokój.

Osiem maryjnych utworów tzw. Oratorium o Matce Bożej oraz cztery hymny z Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej złożyły się na płytę „Ocalenie”. Krążek ma ukazać się 1 września. Będzie to płyta-cegiełka na powstające Światowe Centrum Modlitwy o Pokój - jedyne miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój, błogosławionych przez Ojca Świętego.

- Głęboko wierzymy, że każda wyśpiewana i wygrana nuta posłuży budowaniu pokoju w ludzkich sercach i rodzinach - uważają muzycy.

Autorem słów i muzyki jest o. Grzegorz Kwiecień, franciszkanin. - Utwory w większości oparte są na tekstach św. o. Maksymiliana i jego relacji z Maryją. Jeden z nich powstał na przykład kanwie aktu oddania się Niepokalanej. Inne opowiadają o historii Niepokalanowa i powstania Rycerstwa Niepokalanej - wyjaśnia o. G. Kwiecień.

Oprócz głębokich tekstów, uwagę zwraca sama muzyka. Aranżacji instrumentalnej i chóralnej podjął się zespół muzyczny Miriam z Niepokalanowa i zaprzyjaźnieni muzycy pod dyrekcją o. Andrzeja Sąsiadka, proboszcza bazyliki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask.

- Trudno określić jej gatunek. To połączenie orkiestry symfonicznej ze scholą w wersji chóralnej i popową aranżacją. Myślę, że płyta wypełnia pewną lukę na muzycznym rynku - mówi Małgorzata Konkol, pomysłodawczyni ewangelizacyjnego projektu.

Oratorium o Matce Bożej będzie można posłuchać na żywo 1 września o g. 9 w bazylice w Niepokalanowie. Tego samego dnia będzie można także nabyć płytę "Ocalenie”.

- W przyszłości chcemy utworzyć maryjną fundację, której celem będzie ewangelizacja przez muzykę. Planujmy także uruchomić regularną sprzedaż płyt i koncertować - mówi Marta Guzik, zaangażowana w muzyczny projekt.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama