Plon niesiemy, plon

Barwny korowód z wieńcami i obrazem Matki Bożej Tęskniącej, dziękczynna Eucharystia, muzyczni goście z kraju i zagranicy oraz kiermasz rękodzieła. W Powsinie dziękowano za tegoroczne plony.

1m 39s

Uroczystości, których plan zmieniał się ze względu na padający deszcz, rozpoczęły się przejściem do sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej. Korowód prowadzili dwaj jeźdźcy na koniach, a otwierali starosta i starościna dożynek, którymi w tym roku byli Hanna Komosa i Michał Gąsiorek z Grupy 30+ działającej przy Centrum Kultury Wilanów. Nieśli oni w darze ozdobny bochen chleba. Za nimi kroczyli Powsinianie i siostry felicjanki oraz członkowie zespołów folklorystycznych z Białorusi, Estonii, Łotwy i Rosji. Polskę reprezentował Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Plon niesiemy, plon   Starości dożynkowi to członkowie Grupy 30+, która działa przy Centrum Kultury Wilanów Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość

W korowodzie niesiono zrobiony z ziaren i zbóż obraz Matki Bożej Tęskniącej i cztery wieńce dożynkowe. Pierwszy, w kształcie kosza z owocami i warzywami, był podziękowaniem za plony, które dzięki pracy rąk ludzkich w trudzie i znoju stanowią wspólne dobro. Dwa kolejne, w kształcie korony, nawiązywał do 20. rocznicy koronacji wizerunku Matki Bożej Tęskniącej, którą parafia w Powsinie obchodziła w lipcu br. Czwarty był wizerunkiem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci oraz młodzieży i odnosił się do 450. rocznicy jego śmierci i obchodzonego właśnie roku poświęconego świętemu.

Korowód w bramie świątyni przywitali ks. kanonik Lech Sitek, proboszcz parafii św. Elżbiety, i ks. Bogdan Bartołd, proboszcz parafii katedralnej św. Jan Chrzciciela w Warszawie, który przewodniczył dziękczynnej Mszy św. 

« 1 2 »