Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nowy proboszcz dla Chynowa

Ks. dr Piotr Borys obejmie parafię Świętej Trójcy w Chynowie po zmarłym nagle proboszczu ks. Jacku Zalewskim

Ks. dr Piotr Borys obejmie parafię Świętej Trójcy w Chynowie po zmarłym nagle proboszczu ks. Jacku Zalewskim. Decyzję w tej sprawie podjął kard. Kazimierz Nycz. Nowy proboszcz w poniedziałek 27 sierpnia odebrał dekret z rąk metropolity warszawskiego, a następnie w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich złożył wyznanie wiary i przyrzeczenia.

54-letni ks. Piotr Borys jest kapłanem od 21 lat. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1997 r. Zanim wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie studiował filozofię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie a w 2003 r. uzyskał doktorat. Ostatnie trzy lata posługiwał jako wikariusz w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie, teraz został po raz pierwszy proboszczem.

Urząd proboszcza parafii Świętej Trójcy w Chynowie obejmie już 1 września, a liturgiczne wprowadzenie przez dziekana grójeckiego odbędzie się w niedzielę 9 września.

Akceptować, towarzyszyć, rozeznawać, integrować –  tą dewizą papieża Franciszka, ks. Borys zamierza kierować się w swojej posłudze proboszcza. Nowych parafian z Chynowa dopiero pozna, wielu z nich pracuje na roli, w sadownictwie i ogrodnictwie. Świątynia parafialna, w której będzie posługiwał pochodzi z XVII-wieku a w obrębie muru okalającego kościół znajduje się szesnastowieczna płyta nagrobna kanonika warszawskiego, Bartłomieja z Belska Starego (zm. 1527) z dwoma herbami i gotyckim napisem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL