Nowy numer 42/2019 Archiwum

Marzył o tym św. Maksymilian

Uroczyste otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie - "Gwiazdy Niepokalanej" - odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie jest częścią dzieła utworzenia na wszystkich kontynentach, międzynarodowych centrów (tzw. 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju), w których przed Najświętszym Sakramentem będzie trwała nieustająca modlitwa w intencji pokoju.

Ołtarze Adoracji do Kaplic Pokoju w każdym Centrum są błogosławione przez Ojca Świętego. Dotychczas powstało sześć Światowych Centrów Modlitwy o Pokój: Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Płd. i Kibeho w Rwandzie. Siódme Centrum powstaje w Dagupan na Filipinach, a ósme w Niepokalanowie.

Gdy w pracowni Mariusza i Kamila Drapikowskich, gdańskich artystów, powstał projekt kaplicy oraz Ołtarza Adoracji, z naturalnej wielkości postacią Maryi, z otwartymi w geście zaproszenia dłońmi i Hostią pod sercem, proboszcz poprosił klasztorne archiwum o zdjęcia. Chciał zobaczyć, jak budowana była świątynia.

Pokazano mu list św. Maksymiliana Kolbego, który z misji w Japonii, w 1934 r., pisał, jaką ma wizję bazyliki w Niepokalanowie i ołtarza adoracji Najświętszego Sakramentu.

„Wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle, pomiędzy rozłożonymi rękami, monstrancja w ciągłym wystawieniu Przen. Sakramentu. Bracia na zmianę adorują. Kto zaglądnie do Kościółka „Bazyliki”, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia. I załatwia sprawy misyjne, twardych opoczystych serc pogańskich” - pisał założyciel klasztoru.

- Byłem zdumiony faktem, że nasz projekt kaplicy pokrywał się z wizją św. Maksymiliana Kolbego - przyznaje o. Andrzej Sąsiadek OFM Conv, proboszcz Niepokalanowa.

Ołtarz Adoracji wykonany został ze złota, srebra i kryształu. Sama Maryja stała się monstrancją dla dużej, 20-centymetrowej rozświetlonej Hostii, ukazującej się spod rozchylonych szat Niepokalanej. Postać Maryi otaczać będzie wieniec ze srebrnych lilii, które wraz ze słonecznymi promieniami tworzyć będą świetlistą poświatę.

Na jednej z warstw kryształu znajdzie się 12 szlifowanych kamieni, symbolizujących 12 gwiazd z apokaliptycznej wizji św. Jana, które znajdują także swe odzwierciedlenie na Cudownym Medaliku z Niepokalanowa. Konsekracja kaplicy odbędzie się 1 września.

- Trudno w roku rocznicy odzyskania niepodległości o wyrazistsze nawiązanie do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju niż kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Święty Maksymilian złożył swoje życie w ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, a wcześniej zawierzył je bezgranicznie Maryi Niepokalanej - tłumaczy o. Andrzej Sąsiadek OFM Conv.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL