Nowy numer 22/2020 Archiwum

Czas bezcenny

Postarajmy się zrozumieć, jak ważny jest wysiłek wkładany przez ucznia i nauczyciela podczas każdej lekcji języka polskiego, matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie itd.

Pośród nich jest czas na przybliżenie prawd ewangelicznych przez lekcje religii” – prosi w liście do diecezjan bp Romuald Kamiński, przypominając rodzicom, że podczas sakramentu małżeństwa, a później podczas chrztu św. swoich dzieci, zobowiązali się do ich religijnego wychowania.

„Zachęcam zatem do poważnej refleksji nad czasem, który został nam dany, poprzez zorganizowanie szkolnej nauki religii i parafialnej katechezy przygotowującej do sakramentów i życia we wspólnocie Kościoła. Nie możemy go w żaden sposób zmarnować. Jest to czas niezwykle cenny” – apeluje ordynariusz warszawsko-praski, prosząc dzieci i młodzież „o jak najliczniejsze, mądre i odpowiedzialne korzystanie z lekcji religii”, a rodziców o „wychowanie młodego pokolenia w łączności z Chrystusem i Kościołem”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama