Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ojcowie niepodległości, wybitni Polacy i wynalazki

Mobilne Muzeum Multimedialne zaparkowało dziś w Starym Sączu. Zwiedzać go można do soboty 22 września. Stąd wyruszy do Zakliczyna.

Projekt został zrealizowany z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Narracja wystawy osnuta jest wokół wątku budowania nowoczesnej Polski odradzającej się po 123 latach niewoli.

Poznajemy na wystawie ojców niepodległości, ale ekspozycja ukazuje także szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom.

Mobilne Muzeum Multimedialne przed Pałacem Prezydenckim
Prezydent.pl
Mobilne Muzeum Multimedialne od czerwca przemierza Polskę i zatrzymuje się w wybranych miastach.

21 września zaparkowało na Rynku w Starym Sączu. Można je zwiedzać od godz. 12 do 18. 22 września w sobotę obejrzenie wystawy będzie możliwe w godzinach od 10 do 16.

Ze Starego Sącza wóz z niepodległościową wystawą pojedzie do Zakliczyna. Tu także zatrzyma się na rynku. Dostępny do zwiedzania będzie 24 września (poniedziałek) w godz. od 12 do 18 oraz 25 września (wtorek) od godz. 10 do 16.

- Wydarzenie to jest tym bardziej dla nas wyjątkowe, ponieważ Zakliczyn jest jednym z 56 miast w całej Polsce, do którego trafi ekspozycja - zauważa Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna.

Wystawa została przygotowana z inicjatywy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w ramach Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości RP. Zobacz, co mówił o niej prezydent w czasie jej otwarcia:

Mobilne Muzeum Multimedialne na 100-lecie odzyskania niepodległości
Prezydent.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL