Nowy numer 44/2020 Archiwum

Koronka na ulicach Warszawy

W stolicy jest na razie zgłoszonych osiem miejsc, gdzie w Godzinie Miłosierdzia w najbliższy piątek będzie odmawiana wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego. Można jeszcze zgłaszać nowe lokalizacje.

W tym roku modlitwa będzie odmawiana z prośbami o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie domów.

Uczestnicy pomodlą się też za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie. Organizatorzy zachęcają także do powierzenia Bogu papieskiej intencji misyjnej na wrzesień, która dotyczy młodzieży w Afryce, tak by miała ona na dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Osoby, które z różnych powodów, nie mogą włączyć się do akcji bezpośrednio, proszone są o duchowe zjednoczenie się z modlącymi o godz. 15.

- Koronkę do Miłosierdzia Bożego staram się odmawiać codziennie. W domu, w kościele, tam, gdzie akurat jestem. Najczęściej modlę się sama. 28 września przyjdę na wspólną modlitwę organizowaną przez Akcję Katolicką, bo widzą potrzebę świadczenia o Bogu w miejscach publicznych. Będziemy jednością, upraszając o Boże Miłosierdzie dla świata - uśmiecha się Wioletta Januszewska, mama nastolatki, należąca do parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Powiślu.

Jak do tej pory w stolicy zostało zarejestrowanych osiem miejsc, gdzie w piątek będzie trwała modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach. Ludzie będą się gromadzić:

  • przy ul. Domanieskiej 20,
  • u zbiegu ulic Gotarda i Gintrowskiego,
  • przy skrzyżowaniu Al. Lotników z ul. Kaczmarskiego,
  • przy skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej z ul. Gintrowskiego,
  •  obok kwiaciarni przy ul. Dobrej 19,
  •  przy kościele parafialnym św. Stanisław Biskupa na Woli,
  •  pod krzyżem przy wyjściu ze stacji metra Marymont od strony ul. Gdańskiej,
  • przy pomniku św. Jana Pawła II u zbiegu ulic Niedziałkowskiego i ks. Skrzeszewskiego.

Nowe miejsca modlitwy mozna zgłaszać za pośrednictwem strony http://www.iskra.info.pl.

Pierwsza Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast odbyła się 28 września 2008 r., w dniu beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Siostry Faustyny. Odmówiona została w Łodzi, mieście, którego patronką jest sekretarka Bożego Miłosierdzia.

Zespół organizujący akcję przyjął nazwę Iskra Bożego Miłosierdzia. Tworzyły go osoby z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wraz z jezuitą o. Remigiuszem Recławem SJ na czele.

Akcja ma charakter międzynarodowy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama