Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wyprawka dla malucha

Od kwietnia przyszłego roku na warszawskie noworodki czekają specjalne kosze od miasta o wartości 550 zł.

O taką pomoc wnioskowali sami rodzice, którzy napisali petycję do prezydent Warszawy. 27 września Rada Warszawy zdecydowała o wprowadzeniu od kwietnia przyszłego roku „Wyprawki dla warszawskiego malucha”.

Będzie to pomoc rzeczowa o wartości 550 zł na dziecko i będzie się składała - jak piszą radni w uzasadnieniu - z produktów „niezbędnych w pierwszych miesiącach życia dziecka”. W specjalnym koszu znajdą się ubranka, kocyk, pieluchy i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

O jednorazowe wsparcie będą mogli starać się rodzice dziecka urodzonego po 1 kwietnia 2019 r., mieszkający i rozliczający podatki w Warszawie, niezależnie od tego, jaki mają dochód. Na złożenie stosownego wniosku będą mieli miesiąc.

Projekt ma charakter pilotażowy. Po roku beneficjenci ocenią, jak się sprawdził.

W ubiegłym roku w Warszawie urodziło się 21 tys. dzieci. Jak zapewniają inicjatorzy uchwały, środki na jej realizację zabezpieczono w wieloletniej prognozie finansowej na latach 2019-2022.

Miejskie wyprawki od lat z powodzeniem otrzymują rodzice w wielu miastach Polski, m.in. Krakowie, Oświęcimiu, Cieszynie. W Wadowicach do pakietu dołączana jest sadzonka drzewa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama