Nowy numer 22/2020 Archiwum

100 godzin na różańcu

Do modlitewnego, dziękczynnego maratonu zapraszają ojcowie dominikanie ze Służewa. Start: 3 października.

Parafia św. Dominika ze Służewa zaprasza do dziękczynnego maratonu różańcowego. Różańce pójdą w ruch od 3 października od 8.30 do 7 października do 12.30.

Modlitwa będzie trwała przez całą dobę w intencjach dziękczynnych. A dziękować jest za co: za niepodległość Polski, za Kościół i sakramenty, za kapłanów, dar życia, wiary i obecności Maryi, za rodziny...

Każdy uczestnik modlitwy będzie mógł również dołączyć własne intencje, w których będzie modliła się rzesza ludzi.

W ubiegłym roku, podczas podobnej akcji zainicjowanej przez ojców dominikanów na zakończenie jubileuszu fatimskiego, 600 osób podjęło post ścisły 13 października, w rocznicę ostatniego objawienia, a 850 odmówiło w sumie 2052 części różańca. 

Przyłączyli się do niej nie tylko mieszkańcy Warszawy, chociaż to głównie do nich skierowana była propozycja. Różaniec odmawiali też więźniowie w areszcie śledczym na Mokotowie.

Żeby dołączyć do tegorocznej wspólnej modlitwy, trzeba poświęcić przynajmniej pół godziny. Tyle czasu mniej więcej wystarczy na odmówienie jednej części różańca. Oczywiście można zadeklarować odmówienie większej ich liczby.

Modlić się można indywidualnie, w dowolnym czasie i miejscu, w łączności z innymi uczestnikami akcji. Żeby jednak dziękczynienie płynęło w niebo nieustannie, organizatorzy przygotowali formularz z wypisanymi półgodzinnymi "okienkami".

Do wyboru jest więc 200 możliwości. Przy jego pomocy można zadeklarować dowolny dzień i godzinę modlitwy. W okienkach pojawia się też liczba osób, która chce się modlić w tym samym czasie. Obejmuje ona tylko zgłoszenia internetowe, nie pokazuje tych zadeklarowanych osobiście w parafii św. Dominika.

Formularz znajduje się na stronie: www.sluzew.dominikanie.pl.

Różańcowy maraton zakończy się zawierzeniem parafii Matce Bożej Żółkiewskiej, Niepokalanej Królowej Różańca Świętego, w niedzielę 7 października na zakończenie Mszy św. odprawionej o 12.30.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama