Nowy numer 3/2021 Archiwum

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji wspomnienia św. Faustyny

5 października, w liturgiczne wspomnienie Apostołki Bożego Miłosierdzia, w Domu św. Faustyny odbędą się całodzienna adoracja i wieczór uwielbienia.

Od godz. 8 do godz. 19 w kaplicy w Domu Pielgrzyma w Domu św. Faustyny w Ostrówku odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Markowskiego, po niej - wieczór uwielbienia.

- Chcemy w ten sposób uczcić św. Faustynę i sprawić jej przyjemność. Święta Faustyna była rozkochana w Jezusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie, a jej ulubioną pieśnią było "Jezusa ukrytego mam w sakramencie czcić" - wyjaśnia s. Weronika Zajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, opiekującego się Domem św. Faustyny w Ostrówku.

W kaplicy będą wyłożone egzemplarze "Dzienniczka" s. Faustyny. - Będzie można samemu odczytać wiadomość, jaką Bóg przez s. Faustynę ma dla każdego z nas w tym dniu - dodaje siostra.

5 października przypada liturgiczne wspomnienie Apostołki Bożego Miłosierdzia. Św. Faustyna zmarła 5 października 1938 r., w wieku 33 lat. Jej ciało pochowano na cmentarzu zakonnym w Krakowie-Łagiewnikach.

Dom św. Faustyny w Ostrówku to miejsce, w którym w latach 1924-1925 żyła i pracowała Helena Kowalska. Spędziła tu ostatni rok świeckiego życia, pracując jako pomoc domowa u państwa Lipszyców. Obecnie miejsce należy do diecezji warszawsko-praskiej, cyklicznie organizowane są tu kobiece i męskie Zanurzenia w Słowo, pielgrzymki piesze z Warszawy do Ostrówka, swoje spotkania mają Przyjaciele Jezusa Miłosiernego. 13 września został poświęcony nowo wybudowany Dom Pielgrzyma.

Miejscem opiekują się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Z kolei 6 października w Ostrówku odbędzie się kolejne męskie Zanurzenie w Słowo metodą Lectio Divina. Tematem spotkania będzie męska przyjaźń. Czytaj więcej >>

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama