Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trzecia edycja "Duchowości dla Warszawy"

Koncertem Marcina Stycznia i spotkaniem o ks. Dolindo rozpoczną się wykłady otwarte organizowane przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie.

Startuje trzeci sezon wykładów dla mieszkańców Warszawy, chcących pogłębić swoją duchowość i wiedzę z zakresu teologii. Zaprasza na nie Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, wraz z prowadzącymi: rektorem ks. prof. Krzysztofem Pawliną oraz wykładowcą s. dr Judytą Pudełko PDDM. Tak jak w poprzednich edycjach, spotkania będą się odbywały raz w miesiącu, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, przy Krakowskim Przedmieściu 66. Rozpoczyna je wystapienie zaproszonych gości, a po nim jest czas na zadawanie pytań.

Wyjątkiem jest październik, kiedy będzie okazja spotkać się dwukrotnie. Już 16 października o godz. 19 w CBR, z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, „Pieśń o Bogu ukrytym” według poezji Karola Wojtyły zaśpiewa Marcin Styczeń z zespołem. Natomiast 23 października o godz. 19 będzie można poznać postać niezwykłego neapolitańskiego mistyka, który zmarł w opinii świętości. O życiu, posłudze i przesłaniu ks. Dolindo Ruotolo będą mówili i ks. prof. Robert Skrzypczak i Joanna Bątkiewicz-Brożek – autorka książek o kapłanie.

Do tej pory gośćmi wykładów z cyklu „Duchowość dla Warszawy byli m.in. śp. ks. dr Krzysztof Grzywocz, o. dr Józef Augustyn SJ, Monika i Marcin Gajdowie, ks. prof. Waldemar Chrostowski, dr Jacek Pulikowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama