Nowy numer 22/2020 Archiwum

"Faustyna jest prorokiem, który niesie światu słowa nadziei”

W kinie Wisła odbyła się kinowa premiera filmu "Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” w reż. Piotra Weycherta. - Jest on dedykowany osobom poszukującym - oceniła po projekcji s. Elżbieta Siepak ZMBM, rzeczniczka zgromadzenia, do którego należała s. Faustyna.

Najnowszy dokument w reżyserii Piotra Weycherta, "Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia”, przybliża postać s. Faustyny i powierzoną jej przez Boga misję. Kinowa premiera odbyła się 17 października w kinie Wisła. Dzień wcześniej, w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, widzowie mogli zobaczyć produkcję w TVP.

- To jest film, który należy oglądać w skupieniu. Nie jest to kino akcji, gdzie musi się coś dziać. Myślę, że jest to dokument dedykowany osobom poszukującym, które chcą pomyśleć o czymś głębszym niż to, co nas w świecie otacza - oceniła po projekcji s. Elżbieta Siepak ZMBM, rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego wstąpiła s. Faustyna.

Widz oczami świadków poznaje najważniejsze momenty z życia świętej wzbogacone cytatami z "Dzienniczka" oraz fotografiami z epoki. Warstwa biograficzna przeplata się z warstwą teologiczną. Film równolegle pokazuje historię Bożego Miłosierdzia na kartach Pisma Świętego, a także jego prekursorów.

Druga część filmu opowiada o losach kultu Bożego Miłosierdzia po wojnie i jego znaczeniu dla czasów współczesnych. Tej interpretacji podjęli się m.in. dr Ewa K. Czaczkowska, autorka biografii św. Faustyny, abp Henryk Hoser, o. Jan Andrzej Kłoczowski OP, o. Samuel Karwacki OSPPE i ks .prof. Stanisław Urbański.

- Św. Faustyna jest bardziej prorokiem niż mistykiem. Prorok w znaczeniu biblijnym mówi to, co Bóg chce w danym czasie powiedzieć. Siostra Faustyna w dobie okrucieństwa XX wieku mówi: "Jest nadzieja" - zauważa w filmie o. Jan Kłoczkowski OP.

- Myślę, że jest to niezwykle ważne, by ją tak postrzegać - oceniła s. E. Siepak. - Siostra Faustyna rzeczywiście jest prorokiem, który niesie światu słowa nadziei, miłości. Słowa, na które czeka każde ludzkie serce, bo w głębi serca niczego innego nie potrzebujemy jak właśnie miłości i pokoju.

Rzeczniczka zgromadzenia zauważyła, że w żadnym czasie w historii Kościoła ludzie nie poznali tak tajemnicy Bożego Miłosierdzia, jak dzieje się to dziś za przyczyną orędzia przekazanego św. Faustynie przez Pana Jezusa.

W premierowym pokazie wzięli zaproszeni goście, m.in. matka generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia Petra Kowalczyk, siostry zakonne, prof. Paweł Taranczewski.

Film zostanie wyświetlony także z kinach studyjnych w Łodzi, Krakowie, Gdański i ponownie w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • JAWA25
  18.10.2018 19:20
  Nikt nie ma obowiązku wierzyć w prywatne objawienia
  doceń 16
 • allegro001
  19.10.2018 08:53
  Że Bóg jest nieskończenie miłosierny, nikt temu zaprzeczyć nie może; pragnie On, żeby wiedzieli wszyscy o tym ... /Dz. 378/
  doceń 0
 • zapalniczka
  20.10.2018 01:37
  zwiedzenie, które łatwo zdemaskować, bo polega na łamaniu II przykazania. Bóg surowo ZAKAZAŁ sporządzania JAKIEJKOLWIEK Jego podobizny. Ludzie zamiast czytać Słowo Boże wolą lubować się w manifestacjach anioła ciemności, co przychodzi pod postacią anioła światłości. To nie Jeszua się ukazał Faustynie ale zwykły demon. Jeszua NIGDY nie łamał i nie uczył łamania przykazań Ojca.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama