Nowy numer 22/2020 Archiwum

Po raz siódmy będzie burmistrzem

Grzegorz Benedykciński w pierwszej turze pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości, zdobywając prawie 85 proc. głosów.

Grzegorz Benedykciński, startujący z listy KWW Ziemia Grodziska, pokonał w pierwszej turze kandydata Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Lewandowskiego. Zdobył 84,78 proc. głosów i po raz siódmy został burmistrzem Grodziska Mazowieckiego.

- Jestem burmistrzem od ćwierć wieku. Ale jedną z najlepszych decyzji podjąłem w 2008 r., uruchamiając Kartę Dużej Rodziny, uprawniającą do zniżek w miejskich obiektach kultury, w przedszkolach i w komunikacji miejskiej. Okazuje się, że duża rodzina się opłaca - wszystkim - mówi Grzegorz Benedykciński.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego pochodzi z rodziny o tradycjach samorządowych: pradziadek Szczepan pełnił obowiązki wójta gminy Radziejów, dziadek Józef - wójta gminy Falborz. 

Urodził się w 1955 r. w Piotrkowie Kujawskim. Z żoną Gabrielą ma dwójkę dzieci - syna Bartosza i córkę Emilię. Ukończył studia dzienne na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy z tytułem magistra inżyniera. W 1983 r. ukończył Podyplomowe Studium Pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy, a w 2000 r. - Podyplomowe Studium Zarządzania Strategicznego Gminą na SGH w Warszawie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama