Nowy numer 22/2020 Archiwum

Żałobne procesje

W uroczystość Wszystkich Świętych biskupi obu warszawskich diecezji modlić się będą na największych stołecznych nekropoliach.

1 listopada kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. o 11.30 w kościele św. Ignacego z Loyoli na Młocinach, a następnie poprowadzi procesję żałobną na Cmentarzu Północnym (Wólka Węglowa).

Biskup Rafał Markowski o 12.30 celebrować będzie Eucharystię w kościele św. Karola Boromeusza. Po niej poprowadzi procesję alejkami Starych Powązek.

O godz. 13 Mszę w kościele św. Marii Magdaleny rozpocznie bp Michał Janocha. Po Eucharystii - procesja na Cmentarzu Wawrzyszewskim.

W tym samym czasie bp Piotr Jarecki przewodniczyć będzie Mszy w kościele św. Katarzyny, a po niej procesji na starym cmentarzu przy kościele.

Na nekropolie wyruszą też tego dnia biskupi diecezji warszawsko-praskiej. W samo południe bp Romuald Kamiński odprawi Mszę św w  kaplicy na cmentarzu Poległych w Bitwie Warszawskiej, a po niej poprowadzi procesję.

W tym samym czasie bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył liturgii  w drewnianym kościele na cmentarzu Bródzieńskim. 

Biskup senior Kazimierz Romaniuk będzie modlił się o godz. 11 na cmentarzu w Marysinie Wawerskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama