Nowy numer 22/2020 Archiwum

Sztafeta różańcowa za Polskę

Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają do włączenia się w nieustanną modlitwę w intencji ojczyzny. Potrwa ona do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą.

Nowa duchowa akcja modlitewna polega na odmawianiu Różańca przez jedną wybraną godzinę w tygodniu w intencji uwolnienie Polaków, rodzin i całej ojczyzny od wszelkich zniewoleń demonicznych, skutków przekleństw, złorzeczeń, paktów i cyrografów diabelskich, praktyk okultystycznych, magicznych, spirytualistycznych, wpływu złej literatury, sztuki, muzyki, kinematografii czy gier komputerowych.

- Widzimy potrzebę uwolnienia Polski od grzechów przeciwko pierwszemu przykazaniu Dekalogu. Coraz więcej osób puka do naszego klasztoru szukając pomocy egzorcysty. Odwołujemy się do walki z przeciwnikiem, którego ludzie często lekceważą, ale on zdecydowanie nie lekceważy ludzi– wyjaśnia o. Mirosław Kopczewski OFMConv, wikariusz klasztoru w Niepokalanowie, pomysłodawca wydarzenia.

I zaraz dodaje, że celowo jako formę modlitwy został wskazany Różaniec. - Matka Boża objawiając się w Gietrzwałdzie, ale także w innych miejscach na świecie, powtarzała wielokrotnie, że pragnie, by ludzie codziennie odmawiali Różaniec. Kiedy wierni za pośrednictwem wizjonerów prosili Maryję o wstawiennictwo w różnych potrzebach, Matka Boża odpowiadała, żeby ludzie odmawiali Różaniec, a wszystko im się spełni. Także i my dzisiaj chwytamy się Różańca zostawiając Jej pole do popisu – wyjaśnia.
Sztafeta różańcowa za Polskę   W sympozjum „Magia - cała prawda" wzięli udział m.in. autorka książek dla dzieci i młodzieży Małgorzata Nawrocka, znawca hinduizmu s. Miechael Pawlik, wieloletni egzorcysta ks. Edmund Szaniawski i patrolog ks. dr Mariusz Terka Materiały prasowe / ks. dr Mariusz Terka Akcja zrodziła się w związku z sympozjum „Magia - cała prawda” jakie odbyło się 27 października w Niepokalanowie i początkowo miała trwać do 11 listopada br., ale widząc ogromną potrzebę modlitwy za Polskę, sztafeta różańcowa została przedłużona do stulecia Cudu nad Wisłą, tj. do 15 sierpnia 2020 r. - Nasz kraj, u progu rodzącej się państwowości, nie był gotowy do walki z rosyjską nawałnicą. Ludzie, czując się bezradni, wzięli się za modlitwę. Episkopat zgromadził się na Jasnej Górze. I Matka Boża stanęła murem za Polską. Nawet niewierzący Rosjanie uciekając mówili, że nie boją się Polaków, ale czują respekt przed broniącą nas Maryją – przypomina o. Kopczewski.

By wziąć udział w sztafecie różańcowej należy zgłosić swój udział za pośrednictwem formularza umieszczonego pod adresem internetowym: https://goo.gl/forms/GgMltnYDb7yaJIiF2.

Każdy uczestnik zobowiązuje się do odmawiania przez jedną godzinę modlitwy różańcowej dowolne wybraną tajemnicą raz w tygodniu w danej intencji. Można samodzielnie określić swój czas poświęcony na modlitwę. Część dogodniejszych godzin jest już obsadzona nawet przez kilka osób jednocześnie i dlatego organizatorzy zachęcają do wyboru mniej popularnych godzin. Są to: wtorek: godz. 1-4, środa: godz. 1-4, 14-15, czwartek: godz. 1-4, piątek: godz. 1-2, 7-9, sobota: godz. : 1-2, 4-5, niedziela: godz. 2-5.

Jeśli ktoś będzie miał przeszkodę, by odmówić modlitwę w wybranym przez siebie dniu, powinien we własnym zakresie wśród znajomych i krewnych poszukać zastępstwa. Jeśli mimo starań, nie znajdzie nikogo na swoje miejsce, wtedy swoją godzinę odprawi w najbliższym możliwym czasie.

Osoby, które ze względu na charakter pracy lub zadań rodzinnych nie są w stanie wyznaczyć sobie konkretnej godziny, mogą zgłaszać się z pozycji „wolnego strzelca”. Będą wtedy włączeni w akcję i godzinne odmawianie Różańca wypełnią w dogodnym dla siebie czasie.

Wszelkie pytania odnośnie sztafety można kierować na adres: poczta@niepokalanow.pl

Organizatorzy planują, by Polacy zamawiali też Mszę św. w intencji ojczyzny i fakt ten zgłaszali do Niepokalanowa.

Pierwsze spotkanie dla osób modlących się za Polskę odbędzie się w Niepokalanowie 11 listopada o godz. 7 na Mszy św. Eucharystię będzie transmitować  stacja telewizyjna EWTN Polska.


 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama