Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nowy kościół na Grochowie

Bp Romuald Kamiński poświęcił krzyż i plac pod budowę świątyni przy ul. Podskarbińskiej. Jej patronką będzie św. Rita.

Dziś jesteśmy świadkami rzeczy wielkich i historycznych. Wprawdzie jeszcze nie ogarniamy tego, co ma się tutaj zrodzić, a potem trwać i wydawać owoce, ale duchem i sercem czujemy, że uczestniczymy w wielkich dziełach Bożych - mówił 17 listopada na placu budowy bp Romulad Kamiński.

Zadaniem budowy nowego ośrodka duszpasterskiego przy ul. Podskarbińskiej został obdarzony ks. Andrzej Jakubaszek, dotychczasowy wikariusz w parafii Nawrócenia św. Pawła. W czasie uroczystości biskup warszawsko-praski nałożył mu stułę, w której dotychczas przewodniczył modlitwie.

Nowy kościół na Grochowie   Na placu są już wykonane pierwsze prace Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość - Bardzo pomaga mi pan Mariusz Strus z firmy budowlanej. Mówi, że przez tę budowę chce odkupić połowę grzechów - żartował ks. Jakubaszek.

W budowę kościoła zaangażowani są wierni z parafii Nawrócenia św. Pawła i Bożego Ciała na Kamionku.

Nowa świątynia jest potrzebna ze względu na powstające w okolicy osiedla i rosnącą przez to liczbę wiernych. Zostanie zbudowana tuż za budynkiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama