Nowy numer 22/2020 Archiwum

Adam Struzik ponownie marszałkiem Mazowsza

Koalicja Obywatelska i PSL podpisały umowę w sejmiku województwa mazowieckiego.

Przed dzisiejszym pierwszym po wyborach samorządowych posiedzeniem sejmiku Mazowsza Koalicja Obywatelska i PSL zawarły porozumienie. Podpisali się pod nim: Adam Struzik, wiceprezes PSL, dotychczasowy marszałek Mazowsza, Andrzej Halicki, lider PO na Mazowszu, oraz szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. W ten sposób PSL i PO zapewniły sobie w sejmiku większość, chociaż przewaga jest niewielka. Razem z Nowoczesną mają 26 mandatów. Prawo i Sprawiedliwość, mimo że było zwycięzcą ostatnich wyborów na Mazowszu, uzyskało 24 mandaty (w wyborach w 2014 r. zdobyło tych mandatów 19). W sejmiku zasiądzie też Konrad Rytel, lider Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, który wszedł z listy Bezpartyjnych Samorządowców.

Na pierwszym posiedzeniu wybrano władze sejmiku. Na fotelu marszałka pozostanie A. Struzik, który tę funkcje piastuje już 6. kadencję. Za jego kandydaturą głosowało 26 radnych.

Przewodniczącym Sejmiku Województwa Mazowieckiego został na trzecią kadencję Ludwik Rakowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wiceprzewodniczącymi sejmiku wybrano Tomasza Kucharskiego, Adama Orlińskiego i Marcina Podsędka, zgłoszonych przez koalicję KO i PSL.

Jeszcze przed głosowanie A. Struzik podkreślił, że Mazowsze jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Europie. - Przez ostatnie lata dążyliśmy do wzmacniania Mazowsza, aby było regionem dużych możliwości i godnego życia. Ufam, że - mimo różnic - będziemy w sprawach najważniejszych dla Mazowsza współpracować ponad podziałami - zaznaczył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama