Nowy numer 22/2020 Archiwum

Radni przysięgali. Tak im dopomóż Bóg

Mniej niż połowa miejskich rajców przywołała w przysiędze Boga.

Podczas pierwszej sesji rady Warszawy radni złożyli przysięgę. Tekst roty odczytał Tadeusz Ross, najstarszy wiekiem radny, który zażartował:

- 12 lat temu poproszono mnie o to samo. Myślałem, że po takim czasie znajdzie się ktoś starszy - mówił 80-letni aktor, satyryk i piosenkarz.

Spośród 60 miejskich rajców 27 skorzystało z prawa, by do formuły: "Wierny konstytucji i prawom Rzeczpospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców" dodać słowa: "Tak mi dopomóż Bóg".

Radni Warszawy zdecydowaną większością powierzyli obowiązki przewodniczącej Rady Ewie Malinowskiej-Grupińskiej z PO. Na jej zastępców wybrano Dariusza Figurę z PiS oraz Sławomira Potapowicza z Koalicji Obywatelskiej.

W rozpoczynającej się kadencji w 60-osobowej Radzie Warszawy samodzielną większość 40 radnych ma Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska), 19 radnych - PiS; jeden mandat ma SLD Lewica Razem - radną została Monika Jaruzelska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama