Nowy numer 22/2020 Archiwum

Szczyt klimatyczny COP24: W Polskę rusza Mobilna Ambasada Laudato Si’

Caritas Polska uruchamia Mobilną Ambasadę Laudato Si’, która przed Szczytem Klimatycznym COP24 w Katowicach, wyruszy w trasę na spotkanie z mieszkańcami polskich miast.

- Elektryczny autobus będzie wiózł przesłanie papieża Franciszka - zawarte w ekologicznej encyklice "Laudato Si’”, która mówi o tym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Ziemię i musimy zrobić rachunek sumienia, gdyż nasze działania mają wpływ na degradację naszej planety - wyjaśnił ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

I dodał, że Mobilna Ambasada to elektryczny autobus, sponsorowany przez Jastrzębską Spółkę Węglową, który niesie edukacyjne przesłanie. - Przypomnienie, że Ziemia jest wspólnym dobrem, że musimy o nią dbać i każdy z nas ma pewne zadanie w tym względzie - powiedział.

Przeczytaj pełen tekst encykliki "Laudato Si'" >>

Edukacyjny samochód wyjechał już dziś na ulice Warszawy, następnie uda się w kierunku Katowic, gdzie w dniach 3-14 grudnia odbędzie się Szczyt Klimatyczny COP24. W połowie grudnia Mobilna Ambasada powróci na Mazowsze, a następnie ruszy w Polskę odwiedzając m.in. Toruń, Gdańsk, Przemyśl, Zieloną Górę, Szczecin, Rzeszów i Sosnowiec. Przedstawiciele Caritas z ekologicznym przesłaniem chcą dotrzeć do szkół i parafii.

W konferencji w siedzibie Caritas Polska, na której zaprezentowani ekologiczną inicjatywę, udział wzięli bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP, Daniel Oznon - prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Sławomir Mazurek - podsekretarz stanu z Ministerstwa Środowiska, Marian Banaś - sekretarz stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej oraz Anna Król - zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama