Nowy numer 22/2023 Archiwum

Już pieką pierniki i pakują prezenty

Warszawska wspólnota Sant’Egidio zaprosiła na świąteczny, uroczysty obiad kilkaset ubogich osób. Żeby się udał, potrzeba wielu pomocników.

Kiedyś była wspólna wigilia, a od ubiegłego roku członkowie wspólnoty Sant’Egidio i wolontariusze zapraszają ubogich na prawdziwy świąteczny obiad. W tym roku zasiądą z nimi do stołu 25 grudnia w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, żeby wspólnie cieszyć się z narodzenia Pana.

"Z opowieści naszych bezdomnych i ubogich przyjaciół wiemy, że święta to szczególnie trudny moment, w którym samotność doskwiera najbardziej. Gdy ludzie wokół świętują, najmocniej tęskni się za domem i rodziną, którą się utraciło lub której nigdy się nie miało" - mówią członkowie Sant’Egidio, którzy przez cały rok opiekują się osobami ubogimi, przebywającymi na dworcach, w przyczepach kempingowych, kanałach ciepłowniczych, a także mieszkającymi w domach pomocy.

Na wspólnym obiedzie na Ursynowie będzie migocząca choinka (a pod nią prezenty), muzycy grający i śpiewający kolędy, pięknie udekorowany stół, na który wjedzie domowy, tradycyjny obiad.

Z ubogimi zje go również kard. Kazimierz Nycz. Najważniejsza jest jednak rodzinna, pełna życzliwości i miłości atmosfera, której w te bożonarodzeniowe dni osobom ubogim, samotnych, bezdomnych szczególnie potrzeba.

Żeby jednak świętowanie się udało, potrzeba wielu pomocników. Tych, którzy przystroją salę i stoły, podarują prezenty i je spakują, przyrządzą smakowite specjały, upieką ciasta, oraz kelnerów, którzy je podadzą.

Każdy, kto chciałby pomóc w przygotowaniach lub w samym bożonarodzeniowym obiedzie, może napisać do wspólnoty: santegidio.waw@gmail.com lub wypełnij formularz na: www.santegidio.pl.

Spotkania informacyjne (dla osób chcących uczestniczyć w obiedzie są obowiązkowe) odbędą się przy ul. Wspólnej 61 (6 grudnia o 18.00, 8 grudnia o 16.00, 13 grudnia o 18.00), ul. Rakowieckiej 61 (15 grudnia o 16.00), ul. KEN 101 (18 grudnia o 18.00) oraz w Centrum Dydaktycznym WUM sala 140, przy ul. Żwirki i Wigry 61 (7 grudnia o godz. 19; spotkanie tylko dla studentów).

Przedsięwzięcie można też wesprzeć finansowo, wpłacając datki na konto Fundacji Sant’Egidio Polska: 43 1750 0012 0000 0000 3519 5197, z dopiskiem: UBODZY.

Święta z Ubogimi 2017
Sant Egidio Warszawa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast