Nowy numer 3/2021 Archiwum

Artyści i twórcy będą uwielbiać Boga

W sanktuarium św. Andrzeja Boboli pod hasłem: "Quo vadis twórco?” odbędzie się Pierwszy Dzień Katolickich Twórców i Artystów.

Twórcy kultury, artyści i muzycy spotkają się 8 grudnia, by wspólnie uwielbiać Boga i rozwijać swojego ducha oraz talenty.

- Celem życia jest miłość. Naprawdę ważne jest nie to, co robimy, ale to, ile miłości w to wkładamy. To jest twórczość. Do takiej twórczości jesteśmy powołani. Myślę o twórczości duchowej - powiedział bp Michał Janocha, który błogosławi spotkaniu i odprawi Mszę św.  w intencji twórców kultury.

Organizatorzy chcą, aby był to czas modlitwy, poznawania siebie i nowych osób oraz inispiracji do tworzenia nowych projektów kultury. Spotkanie będzie składało się z dwóch części: konferencji (w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego), na której mówcami będą m.in. Witek Wilk (ewangelizator, muzyk i przedsiębiorca), Jacek Weigl (działacz społeczny, mówca inspiracyjny) oraz x. Andrzej Daniewicz (lider zespołu La Pallotina, duszpasterz pallotyńskich środowisk twórczych) oraz Wieczoru Uwielbienia, podczas którego prowadzić modlitwę będzie: Witek Wilk, a zaśpiewają: Ewa Uryga, Katarzyna Laskowska, Robert Szpręgiel, oraz zespół Z Potrzeby Serc z towarzyszeniem orkiestry GOoDstage pod dyr. Mateusza Banasiuka

Spotkanie organizuje zespół GOoDstage raz z różnymi wspólnotami. - Naszym pragnieniem jest aby kultura i sztuka zachęcała do dobra, niosła nadzieję, a przede wszystkim kształtowała człowieka ku miłości bliźniego i świata - deklarują.

Plan:

15.00 - 15.30 Otwarcie konferencji: Powitanie, przedstawienie gości
15.30 - 16.15 "Quis sum - kim jestem jako Twórca?” - Witek Wilk
16.15 - 16.30 Przerwa kawowa
16.30 - 17.15 "Quo vadis - dokąd zmierzam/czego pragnę w swojej twórczości?” - Ks. Andrzej Daniewicz
17.15 - 17.45 Przerwa kawowa
17.45 - 18.30 "Quid est tibi, Domine? - czego pragniesz ode mnie Panie?” - Jacek Weigl
19 - 20 Msza św. w intencji twórców i artystów
20.00 - 21.30 Wieczór Uwielbienia

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama