Nowy numer 14/2020 Archiwum

Pożegnanie śp. ks. Włodzimierza Kucharskiego

Zmarł były proboszcz parafii w Czersku, Komorowie i Ofiarowania Pańskiego w Warszawie.

Ksiądz prałat Włodzimierz Ignacy Kucharski zmarł 6 grudnia. Miał 77 lat, z których 53 przeżył jako kapłan. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 12 grudnia o godz. 12, w jego rodzinnej parafii MB Pocieszenia w Żyrardowie (ul. Narutowicza 30).

Po liturgii ciało zmarłego kapłana zostanie złożone w rodzinnym grobie na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Ks. Kucharski urodził się w 1941 r. w Żyrardowie. Święcenia kapłańskie przyjął  31 stycznia 1965 r. z rąk bp. Jerzego Modzelewskiego. W 1976 r. ukończył Wydział Prawa Kanonicznego na ówczesnej Akademii Teologii Katolickiej (obecnym UKSW) w Warszawie.

Jako wikariusz duszpasterzował w parafiach w: Mińsku Mazowieckim, Strzelcach, Budziszewicach, Łomnej, Kutnie (par. św. Wawrzyńca), Błoniu, Falenicy, Podkowie Leśnej, Rembertowie, oraz w parafiach warszawskich: św. Zygmunta na Bielanach, św. Wawrzyńca na Reducie Wolskiej, św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce, św. Jakuba Apostoła na Ochocie i św. Katarzyny na Służewie.

Od 1984 r. do 1995 r. był organizatorem parafii Ofiarowania Pańskiego na Natolinie, proboszczem oraz budowniczym tamtejszej kaplicy, domu parafialnego i częściowo kościoła.

Z Ursynowa przeniósł się do Komorowa, gdzie przez rok był proboszczem parafii Narodzenia NMP.

Od 1996 r. do 2011 r. był proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Czersku, a w 1997 r. został dziekanem dekanatu czerskiego. 

W 2011 r. przeszedł na emeryturę.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama