Nowy numer 3/2021 Archiwum

Anielska Ząbkowska

Przy Ząbkowskiej w pięciu namiotach stanęły stoły o łącznej długości 200 metrów. Były pierogi, barszcz, ciasto i dużo jabłek. XV Warszawskie Spotkanie Wigilijne już za nami.

Pierwszy raz życzenia mieszkańcom miasta na Boże Narodzenie składał Rafał Trzaskowski.

- Święta zawitały przez śnieg, ale też przez fantastyczne dekoracje w bardzo wielu miejscach Warszawy. Chciałem wszystkim złożyć serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia, spokoju i jak najwięcej czasu dla rodziny. Wszystkiego dobrego państwu życzę - mówił prezydent stolicy, rozpoczynając XV Warszawskie Spotkanie Wigilijne.

Elementem przewodnim tegorocznej miejskiej wigilii były anioły. Przy jednym z nich można było sobie zrobić zdjęcie. Zdobiły też wejścia do namiotów, a od początku imprezy niedaleko ul. Brzeskiej anioła z lodowego bloku wykuwał rzeźbiarz Jan Kubicki. Podczas spotkanie można było zobaczyć zwycięskie prace fotograficzne przysłane na konkurs „Anielska Warszawa”.

Anielska Ząbkowska   Spotkanie prowadził Szymon Majewski. Wydarzenia na scenie były tłumaczone na język migowy Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Przy Ząbkowskiej w pięciu namiotach stanęły stoły o łącznej długości 200 metrów. Zasiadali przy nich głównie ubożsi mieszkańcy miasta. Były pierogi, barszcz, szarlotka i dużo jabłek. Namioty odwiedzał prezydent, składał życzenia i pomagał w serwowaniu dań. Spotkał się z wyrazami uznania, ale i niezadowolenia.

Przy wyjściu goście otrzymywali książki i drobne podarunki wykonane przez podopiecznych stowarzyszenia „Mamy Czas”, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci TA SZANSA, stowarzyszenie HokusPokus, Towarzystwo Przyjaciół Pragi, Otwartą Pracownię Twórczą, Fundację Radość dla Ludzi oraz Fundację Zmiana.

Przez cały czas na scenie odbywał się program artystyczny. Wystąpili: trupa teatralna Warszawiaki, Jakub Jurzyk z dziećmi z warszawskich klubów rodzin oraz WoWaKin Trio i Justyna Piernik. Duże zainteresowanie wzbudziła grupa teatralna z Polskiego Związku Głuchych, która wykonała „Ciszę na scenie”.

Były też atrakcje dla dzieci. W Centrum Kreatywności przy ul. Targowej najmłodsi mogli malować bombki, ozdabiać pierniczki i robić ozdoby świąteczne.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama