Nowy numer 22/2020 Archiwum

Idźcie do Światła

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do stolicy. Harcerze przekazali je m.in. kard. Kazimierzowi Nyczowi.

Hierarcha przypomniał w homilii, że tradycja zapalania świecy od światła nieustannie palącego się w betlejemskiej Grocie Narodzenia trwa już 32 lata.

– On, który jest światłem świata, tam się narodził, tam przyszedł na świat. Tam świat otrzymał światło po to, by mógł do tego światła nieustannie przychodzić, z tym światłem się spotykać, i u tego światła, jakim jest Pan Jezus rozwiązywać wszystkie swoje sprawy – powiedział kardynał. Kardynał przypomniał, że tegoroczne hasło: „Światło, które łączy” jest zachętą, byśmy byli pojednani ze sobą i z Bogiem. Na zakończenie Mszy św. harcerze ZHP przekazali Betlejemskie Światło Pokoju kard. Kazimierzowi Nyczowi. Delegacja harcerek i harcerzy przekazała jeszcze Światło prezydentowi, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu. Płomień trafił też do kościołów, urzędów, domów dziecka i szpitali. Z Warszawy płomień powędrował na północ, a stamtąd na wschód – na Ukrainę, Białoruś, Litwę i do Rosji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama