Nowy numer 44/2020 Archiwum

Co o. Szustak robi w żoliborskim studiu?

Dobranocki o. Szustaka, komentarze do niedzielnych Ewangelii o. Chwasta i serie wideo o wychowaniu. Na stołecznym Żoliborzu trwają prace nad nową odsłoną portalu dominikanie.pl.

Portal ruszy 6 stycznia i będzie całkowicie składał się z materiałów wideo tworzonych przez ojców i świeckich dominikanów. - Jesteśmy zakonem kaznodziejskim, naszą misją jest głoszenie Słowa Bożego, internet jest dla nas kolejną amboną. Nowy portal ma mieć wymiar katechetyczny, formacyjny i kerygmatyczny - wyjaśnia o. Jacek Szymczak OP.

Wiele materiałów dostępnych na stronie będzie kontynuacją popularnych serii dotyczących Pisma Świętego, które już teraz funkcjonują na YouTubie jak "Ewangeliarz” o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP czy materiały realizowane przez o. Adama Szustaka na kanałach YouTube Langusta na Palmie czy Paśnik.

Nowością będą wieczorne serie tematyczne poświęcone teologii, modlitwie, wychowaniu, liturgii czy dedykowane dzieciom.  

Portal jest tworzony przez Dominikańskie Ośrodek Kaznodziejski w Łodzi. Ale, jak podkreślają dominikanie - jego serce bije w Warszawie. W wynajętych loftach przy ul. Rydygiera powstają nagrania, jest to także przestrzeń pracy zespołu tworzącego nową odsłonę portalu.  

Magnesem, który ma przyciągnąć internautów będą znani ojcowie m.in. o. Adam Szustak, kaznodzieja, o. Maciej Biskup, przeor dominikańskiego klasztoru w Szczecinie czy o. Janusz Pyda, duszpasterz krakowskiej "Beczki”. Swoje nagrania będą mieli także warszawscy kaznodzieje. O. Jacek Salij z klasztoru przy ul. Freta poprowadzi teologiczne rozważania "Pan Jezus i Jego Kościół”, o. Janusz Chwast ze Służewa będzie z kolei komentować niedzielną Ewangelię.

W portal zaangażowali się także świeccy. Małgorzata Wałejko, świecka dominikanka opowie o wychowaniu, a małżeństwo Angelika i Mateusz Olszewscy, członkowie rodzinnej gałęzi Wspólnoty Ewangelizacyjnej Woda Życia poprowadzą serię "Czytanki-Zadanianki”.

- Naszym celem jest integracja rodziny. Wspólnie z naszymi dziećmi przed kamerą czytamy fragmenty "Małego Księcia” i proponujemy widzom zadania do wykonania dla całej rodziny - wyjaśnia Angelika Olszewska, mama 4,5-letniej Klary i 2,5-letniej Helenki.

Pierwszej ramówki będą miały 8 odcinków i będą emitowane do Wielkiego Postu. W planach jest także wersja mobilna.

Portal będzie pełnił także archiwum dominikańskich nagrań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama