Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kolędy świata na Żeraniu

30 grudnia po wieczornej Eucharystii w kościele przy ul. Modlińskiej 4 będzie można usłyszeć kolędy w językach wietnamskim, chińskim, francuskim, angielskim i polskim.

Koncert przygotowują wspólnoty migrantów działające w parafii św. Jadwigi Sląskiej. - Wydarzenie ma wymiar eklezjalny. Chcemy stworzyć przestrzeń do wspólnej modlitwy i spotkania różnych grup obcokrajowców przebywających w Warszawie, ale także zapoznać imigrantów z Polakami mieszkającymi w okolicy - wyjaśnia o. Krzysztof Malejko SVD, duszpasterz katolików wietnamskich.

W niedzielnym koncercie najliczniejszą grupę muzyków będą stanowili Wietnamczycy. - Oni lubią się angażować, szczególnie jeśli chodzi o śpiew. Eucharystie z ich udziałem są bardzo melodyjne - dodaje o. Malejko.

Zaśpiewa też 4 Chińczyków i jedna osoba po francusku. Będzie można usłyszeć również kolędy polskie. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wspólne odśpiewanie "Cichej nocy", z podziałem na zwrotki w poszczególnych językach.

Koncert poprzedzi międzykulturowa Msza św. o godz. 18.

W parafii św. Jadwigi Śląskiej na Żeraniu działają wspólnoty hiszpańskojęzyczna, wietnamska, chińska, a od niedawna - również afrykańska. Msza św. dla Wietnamczyków jest odprawiana w niedzielę w dolnym kościele o godz. 18, dla Chińczyków - o godz. 16, a dla osób mówiących po hiszpańsku - o godz. 13. Eucharystia dla wspólnoty afrykańskiej jest sprawowana po angielsku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama