Nowy numer 3/2021 Archiwum

Warsztaty Ruah dla osób 35+

Po sukcesie kursu dla młodych Talitha Kum przyszedł czas na warsztaty dla dorosłych. Organizowane przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia rekolekcje Ruah mają pomóc odnowić więź z Duchem Świętym.

W programie: konferencje i świadectwa głoszone przez członków Przymierza Miłosierdzia, dynamiki pomagające otworzyć się na kontakt z Bogiem i drugim człowiekiem oraz  - jak zapowiadają organizatorzy - wiele niespodzianek.

Rekolekcje skierowane są szczególnie do osób będących na obrzeżach Kościoła, a ich celem jest odnowienie relacji z Duchem Świętym, którego każdy otrzymał na chrzcie. Nazwa "Ruah" znaczy tyle co "Boże tchnienie", czyli Duch Święty.

- Wiele osób chodzi do kościoła, ale nigdy w sposób świadomy nie zaprosiło do swojego życia Ducha Świętego. Często osoby nie mają doświadczenia żywej wiary i radości płynącej z życia w Duchu Świętym - wyjaśnia Justyna.
 
Pomysł, by organizować warsztaty ewangelizacyjne dla dorosłych po wyżej 35. roku życia, narodził się w Brazylii, w założonej przez ojców Antonella Cadeddu i Enrique'a Porcu wspólnocie Przymierze Miłosierdzia.

- Szukamy wszelkich możliwych sposobów, by głosić Ewangelię. W stolicy m.in. wychodzimy do bezdomnych, więźniów i prostytutek. Dla młodych prowadzimy warsztaty Talitha Kum, dla małżeństw - warsztaty Kana, warsztaty Ruah są odpowiedzią na potrzebę ewangelizacji osób dorosłych - tłumaczy J. Chłodny.

Choć rekolekcje prowadzone są od wielu lat, to dopiero od niedawna Ruah nabrało tempa: obecnie mają weekendową formułę, odbywają się regularnie co dwa miesiące i przychodzi na nie coraz więcej osób.

- Zaczynaliśmy swoją działalność jako wspólnota osób młodych, dlatego łatwiej było nam ewangelizować rówieśników. W rekolekcjach Talitha Kum w Warszawie co roku uczestniczy ponad 600 osób. Obecnie większy akcent chcemy położyć na ewangelizację osób powyżej 35 roku życia - wyjaśnia Justyna.

W warsztatach można uczestniczyć tylko raz. W ubiegłym roku wzięło w nich udział ok. 200 osób.

Najbliższe warsztaty Ruah odbędą się 26-27 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach. Zgłoszenia (imię, nazwisko, mail i telefon) należy wysłać na adres: ruah.warszawa@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama