Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tysiące osób pod opieką Caritas

W ubiegłym roku z różnych form wsparcia Caritas Archidiecezji Warszawskiej - leczniczego, opiekuńczego i materialnego - skorzystały tysiące osób, w tym ponad 1061 dzieci, 1025 chorych oraz ponad 600 bezdomnych.

Dzieci otrzymywały pomoc w pięciu specjalistycznych placówkach wsparcia dziennego, brały udział w sześciu wakacyjnych turnusach kolonijnych (632 dzieci) i zimowiskach (124 dzieci), a w ramach programu „Skrzydła” 110 dzieci skorzystało z pomocy stypendialnej przeznaczonej na zakup przyborów szkolnych i opłaty za zajęcia dodatkowe.

Do tego 15 rodzin otrzymało wsparcie finansowe na zakup podręczników i przyborów szkolnych.

Caritas opieką obejmuje także chorych. W stacjonarnych placówkach Caritas AW przebywało 398 pacjentów - 182 w zakładzie opiekuńczo-leczniczym i 216 w hospicjum.

Hospicjum domowe sprawowało opiekę nad 542 osobami w miejscu ich zamieszkania na terenie powiatów: grodziskiego, grójeckiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawsko-zachodniego oraz w niektórych dzielnicach Warszawy. W okolicach Błonia i Grójca domową opiekę długoterminową świadczono 85 pacjentom.

Z pomocy Caritas skorzystali także bezdomni i ubodzy: Jadłodajnia Caritas wydała ponad 100 tys. ciepłych posiłków, a w okresie zimowym udzielono ponad 4 tys. interwencyjnych noclegów.

W dwóch warszawskich schroniskach znalazło dach nad głową, a nadto otrzymało wyżywienie, pomoc socjalną, psychologiczną, terapeutyczną i prawną 644 kobiet i mężczyzn.
Ponad 1200 osób w ramach projektu „Czystość każdego dnia” otrzymało pomoc rzeczową w postaci artykułów chemii gospodarczej, odzieży i obuwia.

Ponad 30 osobom udało się usamodzielnić – znaleźć mieszkanie i stałe źródło utrzymania. Tysiące osób otrzymało także pomoc i wsparcie w parafiach archidiecezji warszawskiej.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL