Nowy numer 23/2020 Archiwum

W Piasecznie nadzieją się cieszą

Po raz czwarty rusza Orszak Trzech Króli. W tym roku towarzyszyć mu będą dwa konkursy.

Każda z poprzednich edycji Orszaku Trzech Króli gromadziła coraz większe rzesze mieszkańców naszego miasta i okolic, stając się dla wielu nieodłącznym elementem świętowania uroczystości Objawienia Pańskiego.

Ruszających o godz.12.30 z piaseczyńskiego rynku mieszkańców prowadzić będzie gwiazda, a rozgrzewać wspólny śpiew kolęd. Atrakcje zapewnią odgrywane w przestrzeni publicznej sceny związane z narodzeniem Jezusa, tzw. mansjony. Punktem kulminacyjnym orszaku będzie pokłon Trzech Króli przy szopce z żywymi postaciami i zwierzętami na placu Jana Pawła II. Następnie wszyscy uczestnicy pochodu zaproszeni są na wspólne kolędowanie w domu parafialnym, które poprowadzi zespół Rodzinne Granie i jego goście. Miłym i rozgrzewającym akcentem będzie poczęstunek oraz kawa i herbata w orszakowej kawiarence.

W tym roku orszakowi towarzyszyć będą dwa konkursy: na najciekawsze przebranie (zgłoszenia od godziny 12 na rynku) oraz na własnoręcznie wykonaną gwiazdę (zgłoszenia o godzinie 11 w Auli Niebieskiej domu parafialnego).

Tak było w 2018 r.:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama