Nowy numer 44/2020 Archiwum

W Pruszkowie szykują się na atak diabłów

Orszak Trzech Króli w Pruszkowie już prawie gotowy. Dzieci z 7 szkół podstawowych, dwóch liceów i wielu pruszkowskich przedszkoli już czekają ze strojami, by ruszyć z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem do stajenki i pokłonić się Dzieciątku.

Namiot Przedszkola "Promienie" z gorącym kakao i drożdżówkami od 11 rano będzie czekał na przedszkolaki, żeby małe aniołki i pastuszkowie nie pomarzli. Muszą mieć siły, żeby się uzbroić przed spodziewanym atakiem diabłów pod pierwszą sceną - z pewnością zostaną one pokonane przez dzielnych rycerzy i dwórki z trzykolorowych orszaków. Na uczestników w tym roku, oprócz koron i innych gadżetów, będzie też czekała pierwsza w historii Pruszkowa okolicznościowa "Gazetka Orszakowa".

W organizację orszaku zaangażowane są cztery parafie pruszkowskie: św. Kazimierza, św. Edwarda, św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także Stowarzyszenie Rodziców Przedszkola i Szkoły "Promienie" oraz Szkoły Azymut „Na Fali”, urząd miasta i starostwo powiatowe, a wspiera ich straż miejska i pruszkowska policja. Start o 12.00 w Parku Potulickich.

Tak było w ubiegłym roku:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama