Nowy numer 23/2020 Archiwum

Prawdziwy wielbłąd na Orszaku w Łochowie

W Orszaku Trzech Króli w Łochowie weźmie udział żywy wielbłąd. Miejscowość wygrała konkurs organizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli po raz trzeci wyruszy z parafii Niepokalanego Serca NMP w Łochowie po Mszy św. o godz. 11. Następnie przejdzie ulicami: Długą, Kolejową, 1 Maja, al. Pokoju i Popiełuszki.

Po raz pierwszy w łochowskim orszaku pójdzie prawdziwy wielbłąd. Miejscowość wygrała konkurs organizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli. Atrakcją orszaku jest także żywa szopka, znajdująca się przy parafii Niepokalanego Serca NMP, a także konkurs na najładniej przebraną całą rodzinę.

Uczestnicy wezmą udział w sześciu scenach: Józef i Trzej Królowie, Dwór Heroda, w której m.in. będzie można usłyszeć kolędę w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łochowie im. Baonu Nadbużańskiego Armii Krajowej oraz przemówienie Jana Pawła II. Po przybyciu do sceny Gospoda uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łochowie wykonają kolędę oraz odczytają przemówienie Papieża Polaka. Scenę wykona Zespół ludowo-kabaretowy "Łochowianie”. Scenę Walki dobra ze złem przedstawią uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie. Scenę Pasterze pod Giewontem przedstawi Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa "Julin” im. Heleny i Ignacego Jana Paderewskich w Kaliskach. Ostatnią scenę - Narodzenia, złożenia darów i pokłonu Trzech Króli - przedstawi Domowy Kościół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama