Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zajęcia z tolerancji? To może być indoktrynacja

Organizacje społeczne apelują do rodziców o rezygnację z posyłania dzieci na zajęcia nt. mowy nienawiści, organizowane w warszawskich szkołach.

Przed Urzędem m.st. Warszawy przy placu Bankowym odbyła się pikieta przeciwko planom prezydenta Rafała Trzaskowskiego przeprowadzenia w szkołach jeszcze przed feriami lekcji mających na celu walkę z tzw. „mową nienawiści”.

Pikietę zorganizowała Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Prezes Fundacji Paweł Kwaśniak odczytał tekst listu kierowanego do prezydenta Warszawy. List zawiera apel o powstrzymanie prowadzenia zajęć, które mogą mieć charakter propagandy środowisk LGBT.

"Nie" dla deprawacji podczas zajęć o tolerancji
Gość Warszawski

Wśród argumentów przeciwko materiałom używanym podczas zajęć w warszawskich szkołach wymieniono m.in.: ograniczanie swobody debaty społecznej i możliwości poddawania ocenie moralnej praktyk homoseksualnych poprzez rozszerzanie pojęcia „mowa nienawiści” na wszelkie „inne formy dyskryminacji i uprzedzeń”; budowanie stereotypu ukazującego krytykę praktyk homoseksualnych jako przejawu zacofania „rolniczych regionów Europy Środkowej i Wschodniej, gdzie spotykają się oni z dyskryminacja prawną, nękaniem i przemocą ze strony ludności”; negowanie możliwości przeciwstawienia się ewentualnym skłonnościom homoseksualnym poprzez prezentowanie badań klinicznych nt. możliwości leczenia jako „zmyślonego faktu”; poddawanie dzieci i młodzieży perswazji ideologicznej mającej na celu ukazanie, że „nie istnieją trwałe i ostateczne definicje” dla „pojęć takich jak płeć, kobieta i mężczyzna”; namawianie do udziału aktywistów LGBTQ w zajęciach z młodzieżą oraz ukazywanie subkultury LGBTQ jako „odwiecznej ofiary prześladowań”, posuwające się do fałszowania historii poprzez stawianie homoseksualizmu i transseksualizmu na równi z innymi kryteriami poddania eksterminacji podczas II wojny światowej.

W czasie pikiety, która zgromadziła kilkadziesiąt osób, głos zabrali przedstawiciele organizacji społecznych: dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris, Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO Prawo do Życia, Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, Waldemar Wasiewicz reprezentujący Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza oraz Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych. Wszyscy podkreślali konieczność mobilizacji rodziców wobec działań indoktrynujących dzieci i młodzież w placówkach edukacyjnych.

Uczestnicy pikiety stawili się przed Urzędem Miasta, aby również dać wyraz swojemu niezadowoleniu z powodu pominięcia przez prezydenta Trzaskowskiego konsultacji ze środowiskiem rodziców przed podjęciem decyzji o wprowadzaniu do warszawskich szkół zajęć o tzw. „mowie nienawiści”.

Organizatorzy pikiety przypomnieli, że działania szkoły o charakterze wychowawczym powinny za każdym razem uzyskiwać zgodę rodziców. Wynika to bowiem zarówno z zapisów Konstytucji RP, jak i z Ustawy Oświatowej.

Pełna treść listu prezesa Fundacji Centrum Życia i Rodziny do Rafała Trzaskowskiego na kolejnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama