Nowy numer 3/2021 Archiwum

Modlitwa w 2. rocznicę śmierci Heleny Kmieć

Wieczory pamięci o zamordowanej wolontariuszce odbędą się m.in w Warszawie i na Dolnym śląsku.

Mija dwa lata od morderstwa wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć w boliwijskiej Cochabambie 24 stycznia. Wolontariat Misyjny Salvator, do którego należała Helena organizuje uroczystości rocznicowe w Warszawie, Dębicy i Trzebnicy pod wspólnym hasłem „Misja: niebo”. 

Program przewiduje Mszę św. w intencji śp. Heleny Kmieć, adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami, świadectwa o Helence, muzyczne wspomnienia Helenki, a także czas na wspólne rozmowy przy kawie i ciastku.

W Warszawie wydarzenie odbędzie się 25 stycznia o godz. 20 w bazylice Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3). Tego samego dnia o godz. 19 rozpocznie się w Dębicy (kościół klasztorny, ul. Krakowska 15), a 25 stycznia o 18.30 w bazylice św. Jadwigi w Trzebnicy na Dolnym Śląsku (ul. Jana Pawła II 3).

 - Przez ten czas wielu z nas doświadczyło ogromu dobra idącego za inspiracją, przykładem i charyzmatem jej osoby. Dla niektórych Helena była osobą, która odmieniła ich życie, choć jej nie znali - mówi Marta Trawińska z Fundacji im. Heleny Kmieć. - W ten wyjątkowy czas chcemy podziękować za życie ziemskie Helenki oraz modlić się o wyjątkową i wieczną misję dla niej jaką jest niebo - dodaje.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama