GN 22/2020 Archiwum

Słowo jak wstrząs

O odkrywaniu powołania mówił do młodych metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

W łączności z papieżem Franciszkiem i 34. Światowymi Dniami Młodzieży, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie 27 stycznia odbyła się „Panama w Warszawie”. Jednym z punktów spotkania była katecheza abp. Grzegorza Rysia, który rozważał tajemnicę zwiastowania. Pierwszym słowem, jakie anioł Gabriel powiedział do Maryi, było, że jest „pełna łaski” – zwrócił uwagę hierarcha.

– To słowo było wstrząsem, który przewrócił życie Maryi do góry nogami. Bóg nie zaczął rozmowy od tego, czego od Niej chce, ale uświadomił Jej, jak bardzo jest obdarowana – zauważył bp Ryś. Duchowny zwrócił uwagę, że Bóg chce czynić „rzeczy niemożliwe, zapraszając do współpracy najmniejszych ludzi, używając najuboższych środków i w najmniej ważnych miejscach”. Przekonywał, że najważniejsze w odkrywaniu życiowej misji jest słuchanie słowa Bożego. – Powołanie ostatecznie dotyczy tego, kim będziesz, a nie tego, co będziesz robić – mówił. Zaznaczył także, że powołanie realizuje się w odniesieniu do drugiego człowieka i wymaga decyzji podjętej w ufności Bogu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama