Nowy numer 23/2020 Archiwum

Kłęby dymu nad Żeraniem. Część hali zawaliła się

Z miejsca pożaru ewakuowano około 100 osób. Z ogniem walczyło 160 strażaków i 50 wozów pożarniczych. Utrudnienia dla klientów T-Mobile.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do komendy rejonowej policji o 8.23.

- O godzinie 8.15 załączył się alarm, administrator zarządził ewakuację. Doszło do pożaru hali przemysłowej przy ulicy Annopol 3. Ewakuowano około 100 osób, na miejscu są służby oraz karetki pogotowia - wyjaśniła podkomisarz Paulina Onyszko.

Pożar wybuchł w hali magazynowej z artykułami spożywczymi i objął 70 proc. powierzchni. Służby prasowe KSP informują, że pożar został opanowany. Strażakom udało się ocalić część biurową.

Okoliczności pożaru będzie badać policja. Biegli z zakresu pożarnictwa będą musieli określić jego przyczyny.

W wyniku pożaru ucierpiały także zlokalizowane w pobliżu budynki T‑Mobile Polska, w których znajduje się m.in. centrum danych. Klienci sieci mogą spodziewać się utrudnień m.in. brak kontaktu z call center T-Mobile, niedostępne są również niektóre systemy firmy. Operator poinformował o podjęciu niezwłocznych działań w celu "minimalizacji utrudnień. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama