Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szkoły katolickie na 2019/2020

Rodzicom stojącym przed wyborem szkoły dla swoich pociech przedstawiamy te najlepsze, bo katolickie.

Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin oraz Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II 

ul. M. Grzegorzewskiej 10, tel. 22 641 52 09, spprzymiejp2.pl, loprzymierze.edu.pl.

Rekrutacja w podstawówce prowadzona jest do dwóch klas 0, do nowej kl. IV oraz do matematycznych klas VI i VII. Do pozostałych klas VI i VII prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca w miarę wolnych miejsc - po ogłoszeniu listy uczniów klasy matematycznej. Klasom matematycznym patronuje Wydział Matematycznego UW (egzamin do nowo utworzonych: 23 marca). Laureaci konkursów kuratoryjnych dla uczniów szkół podstawowych z matematyki i informatyki zostaną przyjęci bez egzaminu. Kształcenie w zakresie przedmiotów ścisłych uzupełniają obozy matematyczne i projekty naukowe. W każdej klasie 4 godziny j. angielskiego oraz nauka języka niemieckiego lub francuskiego.

Czesne: 1160 zł (płatne 12 miesięcy). Wpisowe: 1500 zł.

Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do klas 0 odbędzie się 16 lutego o godz. 10. Ankietę rekrutacyjną należy złożyć do 18 lutego. Ogłoszenie listy przyjętych: 18 marca.

Spotkanie zainteresowanych zapisaniem dziecka do kl. IV odbędzie się 20 lutego o godz. 18. Ankietę można składać do 1 marca. Zakończenie rekrutacji: 15 marca.

Informacja o przyjęciu do kl. VI: 23 lutego o godz.10, a do kl. VII: 27 lutego o godz.18.

W tym samym budynku istnieje Liceum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II, które prowadzi autorskie programy języka angielskiego, przygotowujący do egzaminu CAE. Uczniowie sami wybierają przedmioty, które chcą rozszerzać. Do 4 klas pierwszych zostanie przyjętych 80 osób. Czesne w systemie 12-miesięcznym: 1060 zł. Wpisowe: 1000 zł. Przewidziano stypendia dla uczniów klas pierwszych, którzy najlepiej zdadzą egzamin wstępny.

Spotkania informacyjne: 13 lutego o 18.30, 13 marca o godz. 18 oraz 16 marca o godz. 10. Przy rekrutacji obowiązuje egzamin pisemny (zapisy do 19 marca, sam egzamin odbędzie się 30 marca) oraz rozmowa kwalifikacyjna. Ogłoszenie zakwalifikowanych kandydatów: 5 kwietnia.

Czytaj także:

LO Przymierza Rodzina najlepszym katolickim liceum

Oceny to nie wszystko

Przymierze Rodzin to marka

« 5 6 7 8 9 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL