Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nasi kapłani awansowali do ćwierćfinału

Za rok mistrzostwa księży w piłce halowej odbędą się w jednym z miast diecezji tarnowskiej. Wiemy gdzie.

W XV Mistrzostwach Polski Księży w Piłce Halowej, które odbyły 8 i 9 lutego w Kołobrzegu rywalizowało 13 diecezji, a wśród nich księża z diecezji tarnowskiej.

Po zaciętej rywalizacji w grupie z kapłanami z archidiecezji gdańskiej, szczecińsko-kamienieckiej oraz diecezji radomskiej nasi księża awansowali do ćwierćfinału.

- W ćwierćfinale naszym przeciwnikiem okazali się kapłani z diecezji zamojsko-lubaczowskiej i była to okazja do rewanżu za ubiegłoroczny finał - relacjonuje ks. Marcin Górski z reprezentacji diecezji tarnowskiej.

W ubiegłym roku nasi kapłani wywalczyli wicemistrzostwo Polski, przegrywając w finale właśnie z księżmi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Po niezwykle wyrównanym i zaciętym meczu zremisowali 1:1, a o ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne, w których księża z Zamościa wygrali 3:2.

Nasi kapłani awansowali do ćwierćfinału   Reprezentacja naszej diecezji miała nietęgie miny po przegranych rzutach karnych. Okazja do rewanżu już za rok w Bochni! arch. ks. Marcin Górski Ostatecznie mistrzem Polski zostali kapłani z diecezji kieleckiej, którzy w finale pokonali diecezję zamojsko-lubaczowską 6:0.

- Okazja do rewanżu nastąpi za rok, gdyż to właśnie diecezja tarnowska będzie gospodarzem kolejnych mistrzostw. Zostaną one rozegrane w kwietniu 2020 roku, a miastem - gospodarzem mistrzostw będzie Bochnia - zapowiada ks. Marcin Górski.

Skład drużyny z diecezji tarnowskiej:

  • ks. Paweł Skraba ( kapitan drużyny)
  • ks. Adam Bezak
  • ks. Piotr Burdacki
  • ks. Piotr Cichoń
  • ks. Marcin Górski
  • ks. Leszek Grębski
  • ks. Maciej Igielski
  • ks. Dominik Stolarz
  • ks. Paweł Zawiślan
  • ks. Rafał Żelazny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL