Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zamknięte ulice, wzmożona czujność służb w stolicy

Ze względu na spotkanie ministrów poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie w Warszawie obowiązuje alarm antyterrorystyczny.

Pierwszy stopień alarmowy ALFA to najniższy w czterostopniowej skali stopień alarmowy określony w ustawie antyterrorystycznej. Wprowadzono go, bo w środę i czwartek, 13-14 lutego, w Warszawie odbędzie się międzynarodowe spotkanie ministrów poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Od poniedziałku 11 lutego do piątku 15 lutego w rejonie hoteli, w których zatrzymają się delegacje biorące udział w konferencji zostaną, wprowadzone duże zmiany w parkowaniu.

Ratusz zaleca mieszkańcom zachowanie zwiększonej czujności w stosunku do pozostawionych pakunków oraz osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia i w uzasadnionych przypadkach informowanie policji. Na  wielu ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (dotyczący także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodnika) wraz z tablicą informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Dodatkowo w środę, 13 lutego, ograniczenia w ruchu i parkowaniu pojawią się w okolicy Starego Miasta i PGE Narodowego. Utrudnienia dotkną także pieszych. Niedostępny będzie pl. Zamkowy.

Ze względu na specyfikę wydarzenia, z udziałem delegacji z różnych państw, służby będą mogły operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic. Wówczas pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami.

Od poniedziałku, 11 lutego, od godz. 20.00 do piątku, 15 lutego, do godz. 8.00, wyłączone z parkowania będą: ul. E. Plater na odcinku od Al. Jerozolimskich do Nowogrodzkiej oraz ul. Nowogrodzka na odcinku od E. Plater do T. Chałubińskiego.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama