Nowy numer 39/2022 Archiwum

Warszawskie mamy: Nie chcemy demoralizacji dzieci

Modlitwę i post w intencji ochrony dzieci podejmują w Wielkim Poście stołeczne mamy. Obawiają się skutków wprowadzenia w Warszawie Karty LGBT+.

Uczestniczki chrześcijańskich spotkań dla mam z dziećmi w Warszawie zachęcają do tego, żeby w Wielkim Poście podjąć post i dobrowolne modlitwy, nabożeństwa w intencji ochrony dzieci. Są zaniepokojone światopoglądowymi wypowiedziami prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego decyzjami, które stoją w sprzeczności z tradycyjnym modelem rodziny i wychowaniem dzieci w wartościach chrześcijańskich.

Obawiają się zwłaszcza skutków podpisanej przez niego Karty LGBT+ (dającej osobom o innej orientacji seksualnej pewne prawa w takich dziedzinach, jak bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca). Zdaniem rodziców dokument może służyć promowaniu zachowań homoseksualnych wśród dzieci i młodzieży, pod pretekstem ochrony mniejszości seksualnych przed dyskryminacją w szkołach.

- Chcielibyśmy, żeby szanowano nasze prawo do wychowania dzieci zgodnie z wartościami, które wyznajemy. I nie uczono w szkole treści, z którymi się nie zgadzamy - podkreśla Agnieszka Strzoda.

„Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie postu i modlitwy w intencji ochrony dzieci. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, drogi krzyżowej, gorzkich żalów czy jakichkolwiek innych modlitw i wyrzeczeń" - apeluje. Informacje o zobowiązaniu można zgłosić mailowo: agolebiowska3@gmail.com.

Od 11 marca do końca Wielkiego Postu, w dni powszednie o godz. 10 w kościele bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie (ul. Przy Bażantarni 3) mamy będą odmawiały różaniec przed Najświętszym Sakramentem, w intencji ochrony ich dzieci, Warszawy i Polski.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy