Nowy numer 23/2020 Archiwum

Na końcu będzie adopcja

Wiceprezydent Warszawy zdradził plany środowisk homoseksualnych po przyjęciu karty gwarantującej im przywileje w stolicy.

Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny.

Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – stwierdził wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Polityk Nowoczesnej odpowiadał na pytania o podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego kartę osób LGBT+, wprowadzającą w Warszawie przywileje dla osób homoseksualnych. Dodał, że nie jest zwolennikiem „zmieniania społeczeństwa na siłę”. „Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci” – mówi Paweł Rabiej, który przyznaje się do orientacji homoseksualnej. „Jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, bo jest to rozwiązanie w gruncie rzeczy bardzo konserwatywne” – stwierdził w wywiadzie. „Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem” – skarcił go na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama