Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na końcu będzie adopcja

Wiceprezydent Warszawy zdradził plany środowisk homoseksualnych po przyjęciu karty gwarantującej im przywileje w stolicy.

Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny.

Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – stwierdził wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Polityk Nowoczesnej odpowiadał na pytania o podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego kartę osób LGBT+, wprowadzającą w Warszawie przywileje dla osób homoseksualnych. Dodał, że nie jest zwolennikiem „zmieniania społeczeństwa na siłę”. „Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci” – mówi Paweł Rabiej, który przyznaje się do orientacji homoseksualnej. „Jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, bo jest to rozwiązanie w gruncie rzeczy bardzo konserwatywne” – stwierdził w wywiadzie. „Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem” – skarcił go na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama