Nowy numer 23/2020 Archiwum

Szturm do nieba

Najpiękniejszym darem dla kogoś samotnego będzie pamięć, ale także wyrzeczenie i ofiara.

Po raz kolejny rusza akcja Wielkopostny Bez i Domnych Szturm do Nieba. Na stronie internetowej Fundacji Kapucyńskiej znajdują się intencje bezdomnych, którzy zgłosili się do akcji.

Można wybrać dowolną intencję bezdomnego, za którego modlitwa będzie towarzyszyła przez cały Wielki Post. W zamian bezdomni pomodlą się w sprawie osoby, która modli się za nich. W każdy piątek Wielkiego Postu o 10.30 w kościele Przemienienia Pańskiego przy ulicy Miodowej 13 odbywa się Droga Krzyżowa, przygotowywana przez bezdomnych. Bardzo osobiste refleksje pomagają zrozumieć drugiego człowieka w upadku. A przez to – samego siebie. 12 kwietnia wieczorną Drogą Krzyżową przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów rozpocznie się także czterdziestogodzinny post o chlebie i wodzie w intencji bezdomnych. Zakończy go Msza św. 14 kwietnia o 11.00. Po niej na uczestników czekać będzie poczęstunek. Wcześniej, od 28 do 30 marca, o 17.30 w Domu bł. Aniceta – Jałmużnika Warszawy (ul. Kapucyńska 4) odbędą się rekolekcje dla bezdomnych, ubogich i ich przyjaciół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama