Nowy numer 23/2020 Archiwum

Znów oddali krew w Klarysewie

Ponad 10 litrów krwi oddało 23 uczestników akcji, która odbyła się 24 marca przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie. 

Krew pobierano w domu parafialnym. Akcja honorowego oddawania krwi, organizowana przez parafię Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie odbyła się po raz 24. Tym razem 23 uczestników akcji oddało ponad 10 litrów drogocennego płynu.

Ks. Proboszcz Tadeusz Jamka w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" wyraził radość, że coraz większa grupa honorowych dawców uczestniczy w akcjach regularnie. Podkreślił, że honorowe krwiodawstwo jest bardzo czytelnym świadectwem charytatywnego zaangażowania wiernych z konstancińskich parafii. Ks. Jamka zapowiedział, że kolejne akcje honorowego oddawania krwi odbędą się w Klarysewie 23 czerwca i 20 października.

Pierwsza akcja honorowego oddawania krwi odbyła się 26 marca 2006 r. podczas rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez ks. płk. Zenona Surmę CMF, krajowego duszpasterza honorowych dawców krwi. Organizatorami akcji w Klarysewie są: proboszcz ks. Tadeusz Jamka, ks. płk Zenon Surma CMF, krajowy duszpasterz honorowych dawców krwi i Dariusz Piotrowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama