Nowy numer 20/2024 Archiwum

Wkrótce Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

Ponad 12 tys. książek i multimediów zobaczymy na rozpoczynających się 4 kwietnia w Warszawie Targach Wydawców Katolickich.

W tym roku będzie trochę nietypowo, bo jubileuszowe, 25. Targi Wydawców Katolickich, rozpoczną się jeszcze przed Wielkanocą, 4 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Potrwają do 7 kwietnia. A to oznacza, że w święta, oprócz liturgii i spotkań z rodziną, będzie można delektować się też wartościową lekturą.

W  Arkadach Kubickiego książki i multimedia wystawi blisko 170 oficyn kościelnych, zakonnych i świeckich, specjalizujących się w publikacjach o tematyce religijnej. Zaproponują odwiedzającym ponad 12 tys. albumów, książek, płyt, gier planszowych. Wiele z nich właśnie na targach będzie miało premierę, jak np. książka Wydawnictwa Salezjańskiego: "Nastolatkowie. Jak wychować i nie zwariować?", która zainteresuje nie tylko rodziców.

Przebojem ubiegłorocznej edycji był pięknie wydany album o Kaplicy Sykstyńskiej, prezentujący znane freski naturalnej wielkości. W tym roku Dom Emisyjny Manuscriotum przygotował coś równie wyjątkowego. Biblia Maxima (o wymiarach 50 x 35 cm i wadze 10 kg), która miała premierę w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, to Biblia, jaką mógł posiadać Bolesław Chrobry. Tak jak w wiekach średnich, zawiera Nowy Testament i Apokalipsę. Wykonano ją na syntetycznym papirusie, a pismo stylizowano na pracę średniowiecznych skrybów .

Targi to nie tylko olbrzymia księgarnia, która zaoferuje czytelnikom zakup wielu pozycji z bardzo korzystnymi rabatami. Imprezie towarzyszą spotkania z poczytnymi autorami, panele dyskusyjne, projekcje filmowe i wystawy (m.in. ekspozycja znaczków Poczty Polskiej z serii „Piękno sakralne” oraz „Święty Jan Paweł II”).

Ojciec Adam Żak SJ, koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu, autor książki „Wierzchołek góry lodowej”  wraz z o. Jackiem Prusakiem, psychoterapeutą, psychologiem, będą rozmawiać o stanowisku Kościoła wobec pedofilii. Zbiór felietonów, publikowanych na łamach "Gościa Niedzielnego", 5 kwietnia o godz. 15 (namiot przed Arkadami) przedstawi nasza redakcyjna koleżanka Agata Puścikowska. Aktor Jerzy Stuhr oraz ks. Andrzej Luter, przyjaciel artystów i krytyk filmowy, będą rozmawiać o swojej wspólnej książce „Myśmy się uodpornili”, w której odsłaniają sposoby na to, jak zachować pogodę ducha w niełatwych czasach.

Anna Popek i psychoterapeutka Małgorzata Kornacka 7 kwietnia o godz. 15 poprowadzą dwugodzinne warsztaty dla kobiet "Jak Judyta".

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy