Nowy numer 42/2019 Archiwum

Recytacje u św. Anny, czuwanie pod Papieskim Krzyżem

2 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci Jana Pawła II. W tym dniu o 21.15 na placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się tradycyjne czuwanie połączone z refleksją nad nauczaniem Jana Pawła II. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem "Odnów oblicze!".

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza warszawiaków do refleksji nad słowami papieża, które padły 40 lat temu podczas pierwszej pielgrzymki do Polski.

Hasło tegorocznych obchodów 2 kwietnia "Odnów oblicze!" nawiązuje bezpośrednio do pamiętnego wezwania Jana Pawła II: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi".

Zdjęcia: czuwanie w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II

W trakcie czuwania na placu Piłsudskiego warszawiacy będą mogli posłuchać fragmentów homilii Jana Pawła II  i kompozycji wykonanych przez Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. Udział w wieczornym czuwaniu potwierdził także metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

Po zmierzchu, na budynku Garnizonu Warszawa usytuowanym przy placu Piłsudskiego, zostanie wyświetlona specjalna grafika, zaś o godzinie 21.37, jak co roku zabrzmi utwór „Cisza” w wykonaniu trębacza z Garnizonu Warszawa.

Wcześniej, o 19.30 studenci Akademii Teatralnej oraz Uniwersytetu Muzycznego zapraszają do kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu na wieczór recytacji wybranych fragmentów Pisma Świętego, któremu towarzyszyć będą utwory o tematyce pasyjnej.

- Cały wieczór jest pomyślany jako medytacja tajemnicy Krzyża, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa i jako pomoc w przygotowaniu do przezywania Świąt Paschalnych. Będzie to również upamiętnienie śmierci Jana Pawła II, który jako student również pasjonował się teatrem, a zwłaszcza tą formą - teatrem słowa - podkreśla ks. Jan Wojciechowski, duszpasterz z kościoła akademickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL