Najlepsze katolickie książki z Nagrodą Feniksa. Na targach w Warszawie.

Spośród 350 tytułów zgłoszonych do nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich jury wybrało 25 wyjątkowych książek i multimediów.

Podczas gali otwarcia XXV Targów Wydawców Katolickich ogłoszono publikacje, które jury uznało za najlepsze w swojej kategorii. To pozycje, które na księgarskim rynku ukazały się w minionym i bieżącym roku.

Targi w Arkadach Kubickiego w Warszawie potrwają do 7 kwietnia. Natomiast gala z wręczeniem nagród Feniksa odbędzie się 6 kwietnia w katedrze polowej WP przy ul. Długiej 13/15.

Nagrody i Wyróżnienia Feniks 2019 przyznano w następujących kategoriach:

Literacka

„Podobny do fali. Modlitwy i wiersze pokrewne” autorstwa Zbigniewa Jankowskiego (Narodowe Centrum Kultury i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich). To znakomity przykład poezji nurtu metafizycznego i religijno-refleksyjnego. 

Wyróżnienia:

„Dramaty” autorstwa Wojciecha Tomczyka (Redakcja Teologii Politycznej/ Państwowy Instytut Wydawniczy), „Ksiądz Rafał”: „Koniec świata”, „Dobra nowina”, „Niespokojne czasy” autorstwa Macieja Grabskiego (Wydawnictwo Esprit)

Na tagach, które potrwają do 7 kwietnia, znajdziemy wiele nowości.   Na tagach, które potrwają do 7 kwietnia, znajdziemy wiele nowości.
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

Nauki kościelne

„Dzieje Kościoła w starożytności. Tom I Epoka wielkich prześladowań. Tom II Kościół w cesarstwie chrześcijańskim” autorstwa bp. Jana Śrutwy (Towarzystwo Naukowe KUL). Dzieło ilustrujące, z niebywałą wnikliwością i starannością, historię Kościoła u początków jego istnienia.

„Nowy słownik wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa” w opracowaniu ks. Marka Starowieyskiego i Jana Marii Szymusiaka (Wydawnictwo Świętego Wojciecha). Publikacja ta stanowi bezcenne źródło do poznania literatury patrystycznej.

Wyróżnienia

„Bóg jest młody. Franciszek w rozmowie z Thomasem Leoncinim” (Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK), „Dlaczego stworzenie »ex nihilo«. Teoria metafizycznego kreacjonizmu” autorstwa Andrzeja Maryniarczyka SDB (Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu)

Edytorstwo

„Katolicka etyka społeczna” Karola Wojtyły (Wydawnictwo KUL). Przeniesienie tekstu skryptu dla studentów z rękopisu Karola Wojtyły na formę publikacji akademickiej. Jednocześnie tekst ten jest znakomitym rysem duchowości autora, który nawet pracę naukową, dydaktyczną i literacką wpisywał w rytm charakterystyczny dla modlitwy.

Wyróżnienia

„Atlas biblijny” (Bernardinum)

„Prymasostwo polskie. Instytucja. Prymasi. Dokumenty” autorstwa Kazimierza Śmigiela (Narodowe Centrum Kultury)

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..