Nowy numer 33/2019 Archiwum

Pola Nadziei na Bielanach

Kilkanaście tysięcy żonkili zakwitło na trawniku przy ul. Żeromskiego naprzeciwko bielańskiego ratusza. To akcja Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej.

Kwiaty tworzą symboliczne Pole Nadziei, które ma mieszkańcom przypominać o osobach chorych i cierpiących. Żonkil jest symbolem naszej pamięci właśnie o nich. Żonkile na Bielanach są radosnym symbolem kampanii Pola Nadziei, w którą po raz pierwszy w swej historii, przy wsparciu władz miasta i dzielnicy, włączył się Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej. Celem kampanii jest uwrażliwienie społeczeństwa na cierpienie podopiecznych hospicjum i pozyskanie dodatkowych funduszy na wsparcie opieki hospicyjnej. W akcję bardzo aktywnie włączyła się młodzież z bielańskich szkół podstawowych.

Celem akcji jest dofinansowanie działalności hospicjum poprzez uwrażliwianie i przybliżanie problemów ludzi dotkniętych bólem choroby nowotworowej, zainteresowanie akcją samorządów, szkół, mediów i wszystkich ludzi dobrej woli. 16 kwietnia przy Polu Nadziei na ul. Żeromskiego spotkali się uczniowie, burmistrzowie dzielnic, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska oraz pracownicy hospicjum.

Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej obejmuje opieką ponad 130 pacjentów dziennie, zapewniając pełną pomoc lekarską i pielęgniarską, jak również niezbędną aparaturę i sprzęt medyczny w ich domach. Są to osoby w terminalnej fazie choroby nowotworowej, charakteryzującej się zarówno wielkim cierpieniem fizycznym z powodu bólu ogarniającego z reguły całe ciało, jak i cierpieniem psychicznym, spowodowanym ogromną niepewnością i lękiem o swój los, a także los najbliższych.

Akcję można wesprzeć poprzez wpłatę na konto kampanii: 80102010260000120202474930 z dopiskiem Pola Nadziei.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL