Nowy numer 32/2022 Archiwum

Podziel się posiłkiem po świętach

Została ci żywność po wielkanocnym świętowaniu? Podaruj ją ubogim. Mogą ją z twojego domu odebrać wolontariusze jadłodajni dla bezdomnych. Akcja trwa od 22 do 24 kwietnia.

Pod hasłem: "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" rusza świąteczna akcja pomocy dla potrzebujących. W całej Polsce od 22 kwietnia można zgłosić, że została nam żywność po świętach, a wolontariusze odbiorą ją i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla bezdomnych.

Akcja potrwa przez 3 dni - od świątecznego poniedziałku do środy 24 kwietnia. W tym roku będzie ona miała rekordowy zasięg - obejmie ponad 55 miast i miasteczek w 16 województwach, m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Zieloną Górę, Łódź, Lublin i Rzeszów.

- Jeżeli zostaje nam jedzenie po świętach, to nasi kierowcy przyjadą, odbiorą to jedzenie od nas i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla osób ubogich i bezdomnych - mówiła inicjatorka akcji Maria Skołożyńska.

Dodała, że podczas akcji można oddać każde świeże, dobrej jakości domowe potrawy i produkty. - Mogą to być m.in. pierogi, ciasta, pieczywo, sałatki, mięsa czy ryby. Ważne, żeby jedzenie przekazywane przez darczyńców było zdatne do zjedzenia w ciągu 24 godzin od przekazania i zapakowane w jednorazowe opakowania lub takie, których możemy się pozbyć, jak np. pudełka czy słoiki - wymieniała M. Skołożyńska

Akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" działa już od 5 lat i - jak zaznacza jej organizatorka - z roku na rok staje się coraz większa. - Tylko podczas ostatniej edycji udało nam się zebrać 10 tys. posiłków, a dzięki współpracy z lokalnymi jadłodajniami i schroniskami docieramy do tysięcy osób potrzebujących - podkreśliła.

Aby wziąć udział w akcji, można samodzielnie przekazać jedzenie do lokalnych jadłodajni. Adresy wszystkich instytucji znajdują się na www.podzielmysię.pl.

Jeżeli jednak nie mamy transportu, możemy zgłosić się przez formularz na stronie akcji, a wolontariusz zadzwoni, umówi się na godzinę odbioru.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama